A ​nőkkel csak a baj van? 26 csillagozás

Csak férfiaknak
A. J. Christian: A nőkkel csak a baj van?

Ez ​a könyv a Férfinak térkép, a Nőnek tükör. Arra hivatott, hogy valóban megismerhesd a szebbik nemet, hogy valóban élvezhesd a párkapcsolatot a szenvedés helyett. Most, a Nő tettei mögött megbúvó érzéseket és gondolatokat tárom eléd. Őszintén, egyenesen. Olykor nyers brutalitással. Nem véletlenül írtam meg így; a megértés kedvéért néha meg kell rázni az embert. S nem azért, mert buta lenne. Ó, nem! Az ember nem ostoba, csak hajlamos arra, hogy bölcsőtől a sírig meneküljön a felelősség elől.
A saját felelőssége elől.
A borítón található soroknak az a célja, hogy röviden megmutassa az Olvasónak, miről is szól a könyv. Azonban a valóság az, hogy még az író sem tudja, mit veszel majd észre a sorok között – s mivel hazudni nem akarok, ezért csak azt írhatom le neked, hogy mit nem találsz a következő oldalakon.
A könyv nem ad ideológiát, izmust vagy világképet – dönts te magad.
A könyv nem erőltet elveket, elképzeléseket vagy gondolatokat – gondolj te magad.
(tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

Édesvíz, Budapest, 2016
Édesvíz, Budapest, 2009

lizke>!
A. J. Christian: A nőkkel csak a baj van?

Érdekelne a másik verzió, az eleje határozottan tetszett, bólogattam, nem bólogattam, a vége felé azonban kicsit már sok lett a csak férfiaknak megközelítés. De alapvetően az utolsó oldalon található gondolatokat figyelembe véve nem egy rossz.

A. J. Christian: A nőkkel csak a baj van?

Sok igaz meglátás és sok elgondolkodtató van benne. Azt hiszem, a legigazabb az, hogy nem szabad mindent, ami a könyvben van sem tagadni, sem igazként elfogadni. Mindenki találja meg benne azt, amit maga igaznak tud elfogadni.

megan29>!

Ha a nő nem kap pozitív visszajelzést a közeledésére, általában kipörgeti magából a vágyat, és egyszer csak úgy néz rád, mint bárki másra. Nem véletlenül mondja a legtöbb tapasztalt férfi, hogy míg a női lélek kinyitásához sok kulcs létezik, lehetőség kevés.

megan29>!

A férfiasság nem a hibátlanságot jelenti, hanem azt, hogy miként kezeled a hibáidat.

megan29>!

S ebben az egészben az az érdekes, hogy ha a nők elfeledkeznek a beléjük kódolt rivalizálásról, együtt sokkal erőteljesebbek. Figyeld csak meg, amikor sok nő együtt táncol, és valóban jól érzik magukat, a szépségük összeadódik – egyenként gyertyalángként pislákolnak, együtt hatalmas fényárként ragyognak –, mert a női energiák alapvetően nem kioltják, hanem felerősítik egymást.

Szeszti>!

Nincs rosszabb annál, mint amikor elszalasztasz egy különleges embert, és még évek múlva is azon agyalsz, hogy mi lett volna, ha odalépsz hozzá. Sose feledd: a próbálkozás egy lehetőség, a siker vagy a visszautasítás egy élmény, míg a félelem miatt elszalasztott cselekedet csak a nagy büdös semmi.

Szeszti>!

A legtöbb szülő folyamatosan a saját világfelfogását, gondolkodásmódját, értékítéletét és hitét sulykolja utódaiba. Ezzel – a legjobb szándék ellenére is – csak megnyomorítják az ifjú embert. Ugyanis, ha a gyermek más, mint ők, akkor egész életében küszködni fog a belé nevelt ideákkal, és létezése nem lesz más, mint a megfelelési kényszer görcse. Ha pedig bejön a nevelés, és az utód maga lesz a „tökély”, akkor egyszerűen elvették a kis krampusz letét

Szeszti>!

Ha azonban rövid távra tervezed a kapcsolatot, tudatosan hass az életére, és ne ringasd tévhitekbe: amikor látod vagy hallod, hogy a barátnőd veled szeretné leélni az életét, légy korrekt, és mondd meg neki az igazat. Sok férfi nem meri megmondani, hogy nem akarja a közös életet, és folyamatosan hazudik, vagy olyan kiskapukat hagy nyitva, hogy a nő reménykedhessen. S noha ez valahol érthető – egy nő annál több örömöt tud adni, minél jobban bízik a közös jövő lehetőségében –, de ha tudod, milyen határai vannak kapcsolatotoknak, ne csapd be a másikat; ha a másik ember elvárásait nem teljesíted, nem teszed kevesebbé, míg ha a híú reménnyel magad mellett tartod, elveszed az életét.

megan29>!

Nézd csak meg a legtöbb nő bélyegnyi ruhában tipeg az utcán, de közben idegrohamot kap, mert megbámulják a férfiak.

102

Szeszti>!

S noha már elmondtam, hogy nem vagyok szakításpárti, az öntudatlanul megélt kapcsolat nem más, mint a vegetálás, amely sok szenvedésen át vezet a biztos halál felé. A tudatos szakításban mindig benne van a lehetőség, mert az olyan, mint a tél: egy ideig fagyott a levegő és csak pislákol az élet, de aztán egyszer csak előbújik a nap, és megkezdődik a tavasz.

megan29>!

Az udvariasságtól a nő ellazul, ráadásul különlegesnek érzi magát…
Persze, ezt se vidd túlzásba, mert ha nem jól alkalmazod, mesterkélté válsz, és visszatetszést keltesz, vagy amolyan pipogya, bénázósan toporgó szerencsétlen alakká változol. Amúgy az udvariasság neveltetés vagy szándék kérdése, de ha nem vagy virághozó ajtónyitó típus, ne erőltesd a dolgot, mert míg az őszinte nyersség boldogságot adhat, a hazug széptevés csak szenvedést.
A humorérzék nagyon fontos, csak megfelelő időben és mennyiségben, arról nem is beszélve, hogy gyakran irányítsd magad felé is, mert a jól alkalmazott önirónia magasabbra emel.

108

megan29>!

A házasságok formája mindig társadalmi eredetű: például a mohamedán kultúrákban divatos többnejűség akkor terjedt el, amikor a folytonos háborúskodások miatt sokkal kevesebb férfi lézengett, mint nő. A sok egyedülálló nő képtelen lett volna megbirkózni a kor veszedelmeivel, ezért, hogy a nemzet ne kerüljön a kihalás szélére, az aktuális társadalmi és vallási vezetők törvénybe iktatták a többnejűséget, majd valamilyen vallási dumával megideologizálták. A házasság formája mindig az adott társadalom igényeit szolgálja, és nem egy szakrális, isteni eredetű erkölcsi parancs, hanem a túlélés kényszere alakítja ki.

171