A ​férfiakkal csak a baj van?! 22 csillagozás

A. J. Christian: A férfiakkal csak a baj van?!

Ez ​a könyv olyan ösvény, amely a férfilélek megismeréséhez vezet. Arra hivatott, hogy valóban megismerhesd az erősebbik nemet, hogy valóban élvezhesd a párkapcsolatot a szenvedés helyett. Ezért a Férfi valóságát, a tettei mögött megbúvó érzéseket és gondolatokat tárom eléd. Őszintén, egyenesen. Olykor túlságosan fájdalmasan őszintén. Nem véletlenül írtam meg így; a megértés kedvéért néha meg kell rázni az embert. S nem azért, mert buta lenne. Ó nem! Az ember nem ostoba, csak hajlamos arra, hogy bölcsőtől a sírig meneküljön a felelősség elől.
A saját élete felelőssége elől.
„A borítón található sorok célja általában az, hogy röviden megmutassák az Olvasónak, miről is szól a könyv. A valóság azonban az, hogy még az író sem tudja, mit veszel majd észre a sorok között – s mivel hazudni nem akarok, csak azt írhatom le neked, hogy mit nem találsz a következő oldalakon. A könyv nem ad ideológiát, izmust vagy világképet – dönts te magad. Nem erőltet elveket, filozófiát vagy… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2018
Édesvíz, Budapest, 2014
Édesvíz, Budapest, 2014
ISBN: 9789635293674

Kkatja>!
A. J. Christian: A férfiakkal csak a baj van?!

Nosztalgiából vettem a kezembe… meg az illata miatt (ez ötöst érdemel!), mert régen (tizenéve) szerettem Christian stílusát, főleg a Mit keresett Isten a… könyveit, azokban laza volt és nem nyomta túl magát. Most már nem jött át annyira ez a régi érzés, most kissé túlnyomott, rájátszósan laza vagyok, megmentő/megmondó komplexusa/stílusúnak éreztem. :)

Ez a könyv ugyebár a már megjelent női változat ikerkönyve. Mond benne hasznos dolgokat, szóval ha én már ki is nőttem belőle, a húszas éveik elején tartó hölgyeknek jó kiindulópont lehet a férfiak megismeréséhez (akiket rendszerez Christian mindenféle szinten és módon) „megértéséhez” és a velük kapcsolatos problémák „kezeléséhez”. Próbálja kerülni a közhelyeket, de ugyebár ezt nehéz, mert mindenkiben benne vannak, próbál sokszínű is lenni, mégis kevésnek tartom az alternatív és modern megoldásokat tőle. Bár lehet, hogy ezeket az előadásaira tartogatja.

Szóval a lényeg, hogy szerintem pasiknak is ajánlott, hogy megtudhassák belőle, milyen az Igazi Férfi és hogy ha tükörbe néznek mi tekint rájuk vissza: Vaddisznó(Hím), Kakas(Pasi), Farkas(Fickó), Tigris(Majdnem) vagy netán egy Férfi? :))
Szórakoztatóan stresszes utazás a párkapcsolatok világába. :))

A. J. Christian: A férfiakkal csak a baj van?!

Hálás téma a párkapcsolatok, mert kimeríthetetlen. Érdekes a nézőpont, a férfiak besorolása, de persze nem lehet mindenkit beskatulyázni. A könyv erénye, hogy nem is akarja megtenni. Vannak benne érdekes részek, és van, ami nekem túl száraz volt.
Tetszett, hogy egyáltalán nem akart meggyőzni. A szerző szavaival élve: Ez a könyv csak akkor fog hasznodra válni, ha képes leszel nem elfogadni vagy megtagadni a benne foglaltakat, csak használni őket ítélkezés és okoskodás nélkül.
Csipegetni kell a könyv tartalmát, mert egyszerre emészthetetlen. Van a könyvben két gondolat, ami rövid, tömör és kiemelést érdemel mondanivalójával.
Nőként sose feledd: az első pofonnál még áldozat vagy, de a másodiknál már cinkos.
Sose feledd: a pénznek csak akkor van értelme, ha te fizetsz vele, nem pedig megfizetsz érte.
Olvastam már érdekesebb művet a témával kapcsolatban, de a négy csillagot kiérdemelte.

Molu P>!
A. J. Christian: A férfiakkal csak a baj van?!

Szerintem érdemes elolvasni, mert biztosan lesznek benne részek, amivel egyetértesz és olyanokkal is, amikkel meg nem, na meg olyanok is, amik újdonságok számodra. Úgy gondolom az emberek közti kapcsolatok, azon belül a társkpacsolat, az egyik legnehezebb dolog az életben. Ezért nem árt, ha erről más véleményét, tapasztalatát is megtudjuk.
Aki már olvasott az írótól, tudja, hogy nagyon sok információt zsúfol mondanivalójába, így lassan, odafigyeléssel kell emészteni azt.

Moander>!
A. J. Christian: A férfiakkal csak a baj van?!

Nos, vegyes érzelmeim vannak ezzel a könyvvel kapcsolatban. Nem mondom, hogy nem jó, de egy Csernus: A férfi köröket ver rá erre a könyvre. Könyvtárból vettem ki, határozottan nem ajánlom megvenni, mert csalódás lesz belőle. Férfi létemre kíváncsi voltam, hogy mégis miket hordanak össze a különböző férfi típusokról, ezért is vettem ki, és olvastam el. Nem azt mondom, hogy nincsen alapja a könyvnek (mert vannak benne azért nagy igazságok is), de a megoldást a párkapcsolati problémákra nem ez a könyv fogja megadni. Természetesen ezt a szerző is elismeri. Lehetett volna jobb is ez a könyv.

G_Andi>!
A. J. Christian: A férfiakkal csak a baj van?!

Nem vagyok már mai csirke, de tudott ujjat mondani, a spirituális megközelítés tetszett a legjobban. továbbá rádöbbentem, hogy lelki hipochonder lennék, vagy valami ilyesmi, boldog, lassan 15 éves házasság-kapcsolat távlatából, mindegyik hímtípusban megleltem a páromra jellemző sajátosságokat, vicces volt. A stílusban találtam pár kivetnivalót, de gondolom ez a szerző saját név- és védjegye…

Dóra_Hegedűs>!
A. J. Christian: A férfiakkal csak a baj van?!

„Ha egy kislány anya nélkül nő fel, ösztönszerű nőiessége általában nem szenved csorbát, mert felnőttként épp úgy ringatja a csípőjét, épp úgy szépítkezik vagy él szexuális életet, mint teljes családban felnövő társai. Az igaz, hogy feleségként vagy anyaként már problémát jelenthet a viselkedésminta hiánya, de a nemiséget különösebb gond nélkül megélheti. Míg a nőiesség megformálása születési adottság – természetesen, de a lényeget, már
már kisgyermekként magadban hordozod – addig a férfiasság megtestesítését el kell sajátítani. Ha egy kisfiú apa nélkül nő fel, gyakran sérül a férfiassága. Ha az ilyen fiúk nem kapnak férfimintát valaki mástól, felnőttként gyakran
anyámasszony katonái vagy ennek ellentéteként nőgyűlölő, agresszív vasmacsó-paródiák lesznek. Megfigyelhető, ha a fiú apa híján csak az anyával érintkezik, később problémái lehetnek a nőkkel és kapcsolatfüggő (folyton szerelmes) vagy mizogin (nő-és házassággyűlölő) válik belőle.”
„Az apa akkor fordul a fiú felé, amikor már cselekvőképes és képes elsajátítani nevelője viselkedését. Ahogy 2-3 esztendős kor körül a fiú elméje elkezdi létrehozni az egoját és a személyiségét, az apja ott terem és valóban foglalkozni kezd vele. Úgyhogy, míg a nőiesség eredendő, a férfiasság tanult.”
„A férfi, akinek nincs gyereke, nem gyereket szeretne. Mert hát nem tudja, mi az. Nem tudja milyen apának lenni. Ebben az esetben a férfi csak valamely mániáját próbálja megélni és akaratlan kezelni. Például szüksége van arra, hogy a család fenntartója legyen, hogy felnézzenek rá és elismerést kapjon; arra vágyik, hogy valaki továbbvigye a nevét és mindazt, amit felépített, hogy igazolhassa önmaga előtt a saját nagyságát.”
„Az anya, amikor az eladósorba került lánya mellett megjelenik a potenciális férjjelölt, viszonylag könnyű szívvel elengedi – ha pityereg is, inkább csak a saját fiatalságának elmúlását siratja. Ezzel szemben, ha a fiát viszi el valami nősténydémon, sok anya képes erőszakosan ragaszkodni hímnemű gyermekéhez…”
„A mániás pasas nem kezelhető. Mert olyannyira elhiszi saját tévképzeteit, hogy képtelen meglátni a valóságot. Egy hölgyismerősöm mesélte, hogy amikor esténként a munkából hazaért, a férje olyan táblázattal várta, amelyben időrendi sorrendbe szedte a napját. És amikor fáradtan lezuhant a fotelbe, a pasas leült vele szemben, és tételesen végigkérdezte, hogy: Tehát akkor 5-kor végeztél a munkával, elmentél edzeni, az a munkahelyedtől 15 perc. Átöltöztél, másfél órát ugrabugráltál, majd 15 perc alatt felöltöztél. Hét óra tízkor kiléptél a teremből, ami ide 20 perc, de most háromnegyed 8 van. Tehát mit is csináltál abban a 15 perceben!!!???”
"A nőt az öltöztesse, aki vetkőzteti. Magyarán egy egészséges férfi elfogadja, hogy plusz költséget jelentesz, ha az élete részévé válsz, mert a viszonyotok alatt ezt nem érzi kidobott pénznek. Mert ott vagy neki és biztosítod azon szükségleteit – rendszeres szex, odaadás, hűség, főzés, mosás, gyermeknevelés – amelyekért fenntartja a kapcsolatot. S mivel a legtöbb férfi csak úgy tudja előteremteni a családnak a szükséges pénzt, hogy az élete jelentős részében dolgozik, a válás esetén elkezd számolni. Megpróbálja a „rád pocsékolt” éveket forintosítani."
"Tehát leültök és várjátok a pincért. Ilyenkor egy pillanatra nézz szét és értékeld a helyzetet. Ha tudod, hogy a pasas milyen egzisztenciával rendelkezik, itt már minden kiderül. Ugyanis, ha van pénze, de szerény helyre vitt, komoly gondjai vannak a valutával – az „engem ne a pénzemért szeressenek” férfi hozzáállás komoly mentális zavarra utal. Ha azonban szegény, mégis az ország legdrágább helyére ültetek be, tuti, hogy pénzmániában szenved. És bizony ez nem azt jelenti, hogy érted minden áldozatot vállal. Ez utóbbi esetben csak arról van szó, hogy a kényszeressége miatt elveszítette a realitásérzékét."
"Sok nő, amikor anyává válik, az életét teljesen a gyermeke köré szövi – amikor egy fiatal nő azt mondja a 3 éves fiára, hogy „Ő az egyetlen pasi, akiért élni érdemes”, idősebb korában nem akarja majd elengedni maga mellől. Érzelmileg zsarolja a fiát, ha az veled akar családot alapítani, mert ha a már felnőtt gyermeke elmegy mellőle, tartalmatlanná válik az élete. Ez az állapot csak akkor javul, ha a hím magára talál. Ha ettől a helyzettől függetlenül elkezdi megélni önmagát.Ilyenkor természetesen minden erőltetés nélkül oldódni kezd a kettejük közötti abnormális kapcsolat; a férfi elkezdi élvezni önnön lényét, ha tartalmat talál a saját életében, lassan felszabadulhat a mániája alól. Ezt azonban te semmilyen praktikával nem tudod elérni, mert a „másik nő” (az anya), azonnal észreveszi a trükköket és támadásnak fogja fel. Elkezd sutyorogni a fia fülébe és uszító szavai bizony mindig célba találnak."

Allyee>!
A. J. Christian: A férfiakkal csak a baj van?!

Az átlagostól igen csak eltérő nézőpontok szerint világít rá a párkapcsolatokra a nők szemszögéből. Nem csak azt vehetjük észre, hogy a férfiak milyenek, hanem bizony a nők felelősségére is felhívja a figyelmet.

Szelén>!

Egy valódi férfi képes úgy szeretni, hogy miközben a kapcsolatotok szorosabbá válik, te egyre szabadabbnak érzed magad.

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · szabadság · szeretet
Aquarius>!

Az a férfi, amelyik valóban képes téged szeretni, ritkán mondja. Mert megéli. A valódi férfi nem dumál. Cselekszik.

Aquarius>!

Van, hogy a szerelem eltűnik, majd újra megjelenik, de ez magától következik be; ahogy azért sem tudsz tenni semmit, hogy ne legyél szerelmes, úgy arról sem dönthetsz, hogy az legyél. Az érzés magától jön-megy.

Aquarius>!

A bizalom az az állapot, amikor hiszel. […] Amikor bízol, anélkül tudod, hogy tudnád. A legtöbbször azt mondod, hogy a bizalmat ki kell érdemelni. Ez azonban nem igaz. Mert ha valaki „rászolgál” a bizalmadra, akkor abban már nem hiszel.

Aquarius>!

… egy valódi férfi nem követeli magának a tiszteletet. Csak elfogadja. Ha pedig nem kapja meg, akkor is csak kéri.

Aquarius>!

A férfi… felébreszti a valódi egyéniségedet. A lelkedet. Lényednek azt a részét, amelyik mindig is arra vár, hogy megélhesd. A férfi mellett azt veszed észre, hogy több vagy, mint korábban. Hogy mellette színesebb a világ. Édesebb a méz. Határtalan a lét. Végtelen a gyönyör.

Aquarius>!

… az év egy percből születik, a madár a tojásból lesz, egy hosszú kapcsolat pedig a rövidből jön létre. […] Hogyha már kezdetben tartós kapcsolatot akarsz, a lehetetlent akarod. Mintha éveket akarnál megélni a percek nélkül.

Aquarius>!

[…] a féltékenység megöli a szeretetet. Ugyanis bizalmatlanságra utal. Márpedig bizalom nélkül nincs szeretet. Ha a párod sokat féltékenykedik, előbb vagy utóbb sem tisztelni, sem szeretni nem tudod.

Aquarius>!

… ha a külsőd egy férfi számára nem vonzó, az nem a te hibád. Ne vedd magadra, mert nem rólad szól. Csak róla.