A ​hivatalos Downton Abbey ötórai tea szakácskönyv 11 csillagozás

Szeretettel ​meghívunk egy…
…ínycsiklandozó ötórai teára

Kötetünk a délutáni teázást, az elegáns étkezést ünnepli, receptekkel, történelmi érdekességekkel és illemszabályokkal.

Az átfogó kalauzban található több mint 150 fényképet a sorozat öt évadjának epizódjaiból, illetve a 2019-es, egész estés filmből válogattuk. A gyűjtemény hetven ínycsiklandozó receptet tartalmaz, amelyek jóvoltából az olvasó éppen úgy teázhat, ahogyan Granthamék tették hőn szeretett sorozatunkban.

Az előszót Gareth Neame, a Downton Abbey producere írta. A kötet betekintést nyújt a tea mint étkezés történetébe, tárgyalja eredetét és különféle változatait. Részletesen bemutatja az etikettet, amelyet az angol arisztokraták teázás közben követtek, ezenkívül kitér arra, hogy milyen szerepet játszott a tea mint étkezés a sorozatban, az emeleten, illetve az alagsor hétköznapjaiban.

A hetven recept sütemény, ízletes falat, édes és sós nyalánkság, amelyeket a teával együtt… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2022
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635681921 · Fordította: Hajós Szandra

Camilo>!
A hivatalos Downton Abbey ötórai tea szakácskönyv

Nem vagyok gyakorlott háziasszony, aki folyton süt a konyhában, ezért nagy segítség ez a szakácskönyv nekem. A gyönyörű borítója, az illusztrációk és a különleges, de nem nehezen elkészíthető receptek csak motiválnak a sütésre. A leírások mellett léptén nyomon még tippek is szerepelnek egy-két idézettel a sorozatból. Az elején még egy tea tájékoztató rész is van, ami szintén hasznos volt nekem, mivel csak mostanában kezdtem elmélyedni a teák világában. Főleg teához fogyasztott könnyed ételek és sütik vannak felsorakoztatva, de szerintem ez így is üdítő változatosság a szakácskönyvek világában. Ami külön örömet szerzett nekem, hogy a legtöbb receptet tényleg a 19-20. századi angol konyhából gyűjthették, ezért a nem igényelnek különleges hozzávalókat a sütemények, elég az a néhány ami alapjáraton is szükséges a konyhába. Csak ajánlani tudom az angol kultúra iránt érdeklődő társaimnak ;)

Pandalány>!
A hivatalos Downton Abbey ötórai tea szakácskönyv

Downton Abbey. A sorozat, amiről mindig az angol elegancia, az illedelmes szóváltások és a sok-sok csésze tea jut eszembe. A sorozatot később kezdtem el nézni, mint az eredeti vetítése, viszont azonnal teljesen magába szippantott. Mivel imádok mindent, ami Angliában játszódik, nagyon kíváncsi voltam rá és teljesen lenyűgözött az a kifinomultság, ami minden egyes epizódját jellemzi.
Elmondhatatlanul szép és a sorozathoz abszolút méltó kötet született, mely megjelenésében és tartalmában is sugározza az angol eleganciát. A kötet borítója nem átlagos papírból készült, hanem szövetből van, és már első kézhezvételkor érezhető, hogy egy igazán különleges könyvet tartunk a kezünkben. A színes, minőségi fotók gondoskodnak róla, hogy visszaidézzék a sorozat hangulatát és képi világát, mert ez nem pusztán egy süteményes recepteskönyv, hanem a sorozaton keresztül bemutatja a teázás történetét, az angolok hozzá való viszonyát. Mindent, amit tea.
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.com/2022/07/blogturne-do…

A hivatalos Downton Abbey ötórai tea szakácskönyv

Idén pár nap alatt néztem meg az egész Downton Abbey sorozatot és az első filmet. Egyszerűen imádtam! Annyira magával ragadott a történet, a fantasztikus ruhák, a képi világ és persze maga az angol szokások.

Gyönyörű a borító és különleges tapintásával azonnal levett a lábamról. Kívül belül különleges, csodaszép ez a könyv!

Az első oldalakon a ma már híres angol teaivás szokásáról olvastam, hogyan indult és alakult ki. Meglepett, hogy előbb lett mindennapi szokás az ötórai tea, mint, hogy feltalálták volna a hőálló porcelánokat és ezért előbb a tejet öntötték a tea előtt a porcelánban. Persze a teakultusz után 70 receptet kaptam olyan sütikhez, amiket az angolok mai napig fogyasztanak. A legtöbb sütihez plusz érdekes információkat is adtak.

Nagyon tetszettek a könyvben megjelenő ínycsiklandó süteményekről a képek, valamint a sorozatból is egy-egy jelenetet is viszont láttam a lapokon. Voltak idézetek, amiknél jelölték, ki melyik évad melyik epizódjában mondta.

Egy szó, mint száz fantasztikus ez a könyv! Pár receptet kigyűjtöttem, hamarosan ki is próbálom őket.

Továbbiakért kattints a blogomra :)

kritta>!
A hivatalos Downton Abbey ötórai tea szakácskönyv

Bátran ajánlom ezt az ikonikus szakácskönyvet akár kezdő, akár gyakorlott háziasszonyoknak, sőt szakácsoknak és cukrászoknak is, mert biztos vagyok abban, hogy amellett, hogy a polcuk éke lesz a gyönyörű borítójú könyv, nem mellékesen pedig még sok újdonságot is fog tartogatni.
Részletesen:

NV1122>!
A hivatalos Downton Abbey ötórai tea szakácskönyv

Akinek tetszett az előző szakácskönyv, annak ez is el fogja nyerni a tetszését! Imádtam, annyira érezhető belőle ez a „Downton Abbey-s stílus”! spoiler VISZONT! Felhívom a figyelmet, hogy üres/éhes pocival határozottan TILOS ezt a könyvet lapozgatni! A nyál csorgatás garantált a képek láttán! Plusz pont, amiért bekerült a tipik angol teázáshoz illő/kihagyhatatlan ubis szendó recije is -hiányérzetem lett volna nélküle (de komolyan, ez nem irónia!)-. Tea fanatikusok polcán kötelezően ott kell lennie ennek a kötetnek!! Talán annyi negatívumot tudok felhozni, hogy a digitális borító inkább zöldes-türkízes, viszont a valóságban kék, szóval ne ezt a zöldes árnyalatú borítót keresd a boltban. :)

nana1>!
A hivatalos Downton Abbey ötórai tea szakácskönyv

Nagyon jó olvasmány és egyben receptgyűjtemény ez a kötet. Még nem készítettem el belőle semmit, de ami késik,nem múlik. Olvasva teljesen jól megvalósítható ételleírásoknak tűnnek. És szépségesek a fotók.

Bianka_s_treasures>!

Ez a könyv tele van a legjobb receptekkel: kekszek és pogácsák, torták és lepények, sós falatkák, lekvárok és zselék, és még sok minden, ami a Downton Abbey idején legendás angol ötórai teához kellett, és kell még ma is.

Bianka_s_treasures>!

A múltban, mielőtt a hőálló porcelán mindennapos lett volna, tejet öntöttek a csészébe a forró tea előtt, hogy megvédjék a porcelánt a megrepedéstől.

Bianka_s_treasures>!

A csészealj mindig az asztalon marad, amikor a csészét felemelik inni. A csészét a fülben találkozó hüvelykujjal és mutatóujjal emelik meg, miközben a középső ujj a fülön nyugszik. A közhiedelemmel ellentétben a kisujjat soha nem szabad felfelé egyenesen tartani, ez durvaságnak számít. A teát csak kortyolgatják, nem nyeldeklik, a csészét pedig minden korty után visszahelyezik a csészealjra.

Bianka_s_treasures>!

Kevés ikonikusabb szokás él Angliában, mint a legendás ötórai tea. Mindaz, ami jellemző rá – etikett, finom angol porcelán, szendvicsek és sütemények – a legjobb dolgokat testesíti meg, amit Anglia kínál.

Bianka_s_treasures>!

VIOLET: Ah. Pont erre van most szükségem. A nevelőnőm mindig azt mondta, hogy az édes tea a kopott idegek legjobb orvossága. Bár hogy miért kell édesnek lennie, azt nem tudta megmondani.
1. ÉVAD 3. RÉSZ