A ​hiányzó gyűrű eltűnése 1 csillagozás

Prózák sziesztára Matolcsi Balázs fordításában
A hiányzó gyűrű eltűnése

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Dino Buzzati, Umberto Eco, Gabriel García Márquez, Antonio Tabucchi, Isabel Allende

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Káva Téka - Napút-füzetek Napkút

Napkút, Budapest, 2008
36 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632630298 · Fordította: Matolcsi Balázs

pelz >!

A mennyezet nagyon magasnak tűnt, a terem falai nagyon távolinak, miközben én is egyre közelebb jutottam ahhoz az emberhez, Moraviához. Arra sem emlékeztem, mi volt a keresztneve. Franco Moravia, Gianni Moravia, Luca Moravia. Engem Albertónak hívnak, odaajándékoztam hát neki az én nevemet: Alberto Moravia, jól cseng. Aztán belém villant, mennyire nem tudok semmit az életről, meg hogy mit kell mondani és gondolni bizonyos helyzetekben, milyen szavakat kell használni, milyen képet kell vágni, csak borsódzott a hátam, látván azt a megmerevedett arcot, a fehér, bokros szemöldököt, ami már semmit sem tud elrejteni.

Marco Lodoli: Alberto

A hiányzó gyűrű eltűnése Prózák sziesztára Matolcsi Balázs fordításában

pelz >!

De te – most, hogy belegondolok – túl messze vagy, száz meg száz leküzdhetetlen kilométer. Hol élsz, nem tudom, s azt sem, kik vannak körülötted, kire mosolyogsz úgy, mint rám egykoron? Neked kevés időbe telt, hogy elfeledkezz rólam. Talán már a nevemre se sikerülne visszaemlékezned. Kikerültem a gondolataidból, elvesztem a megannyi halovány árnyék között. Mégis, másra sem tudok gondolni, csak rád, és szívesen beszélek neked ezekről a dolgokról.

Dino Buzzati: Értelmetlen csábítás

A hiányzó gyűrű eltűnése Prózák sziesztára Matolcsi Balázs fordításában