A ​Hápburgi Galéria 13 csillagozás

Útmutató Mickey, Donald és Dagobert világához
A Hápburgi Galéria

Tarts velünk, és nézz körül galériánk különleges, ünnepi tárlatán!

Mickey egér 90. szülinapja alkalmából múzeumunk kiállítást rendez, hogy bemutassa a világ leghíresebb egerének és barátainak életét. Festményeket, fényképeket és érdekes, esetenként nem e világi leleteket gyűjtöttünk össze, amelyek Mickey, Donald és Dagobert bácsi kalandjairól mesélnek.
Járd végig velünk a kiállítás termeit, és tudj meg többet kedvenc szereplőidről!

Kolibri, Budapest, 2019
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634372066 · Fordította: Habony Gábor · Illusztrálta: Ciro Cangialosi

H_Andi>!

A Hápburgi Galéria Útmutató Mickey, Donald és Dagobert világához

Gyerekkorom nagy kedvence volt a Kacsamesék, off így nagyon megörültem ennek a könyvnek. Gyönyörű (elég nagyméretű) kiadás: élénk színek, vastag fényes, „illatos” lapok, tele információval. Sok mindent megtudtam, amit eddig nem pl. a rokoni szálak kibogozásában is segített. Rengeteg szereplőt ismerhettem meg, tehettem helyre, hogy ki kicsoda. Viszont érdekes, hogy a sok jelentéktelenebb szereplő mellett Kvák kapitány nem kapott helyet, pedig ő szerintem főbb karakternek számított. Sok mindenre/mindenkire nem emlékeztem, nem tudom, hogy ezeket a sorozatból vagy a képregényekből kellene ismernem, vagy egyáltalán szerepeltek-e magyar fordításban.
Összességében ennek a kiadványnak számomra inkább a vizuális értéke nagyobb, az információk „csak” plusz „élményt” nyújtanak.

Kokuszka>!

A Hápburgi Galéria Útmutató Mickey, Donald és Dagobert világához

Gyönyörűséges album, sok sok információval, rég elfeledett szereplőkkel. Jó volt vele nosztalgiázni egy kicsit, visszaemlékezés a régi szép időkre, amikor néztem a Kacsameséket. Jaj, de szerettem!

CarmenV >!

A Hápburgi Galéria Útmutató Mickey, Donald és Dagobert világához

Aranyos „kis” könyv, utolsó példányként csaptam le rá, de megérte :)
Disney egy zseni volt és imádom a munkásságát, mondjuk van amelyik szereplőt kevésbé, de ez a kis összefoglaló jó így :)
Jó rajzok, jó képek, bár talán egy kicsivel több szöveg jó lett volna, vagy ilyesmi
A képekből a családfa az egyik legjobb és a különös teremtmények, de elég sok jót ki tudnék emelni :) igazából szerintem azoknak jó, akik a régi rajzfilmeket látták, mert a mostani szerintem botrányos néha… a gagyi számítógépes grafikával, béna mozgással, gyenge történettel…na mindegy, a világ változik :)
Esetleg egy kicsit vastagabbak lehetnének a lapjai, mert így elég sérülékeny :D

Tóth_Danci>!

A Hápburgi Galéria Útmutató Mickey, Donald és Dagobert világához

Nosztalgiázni nagyon jó volt.
Nagyon nagy méretű, nehezen lapozható. Szerintem kisebb kivitelben jobb lett volna.
Inkább nevezném a szereplők nagykönyvének, mint útmutatónak.
Dagobert bácsiról volt rendesen és tisztán összeszedve minden, a többieknél néha zagyválást éreztem.Összességében sajnos csalódtam benne.

Vivinniec>!

A Hápburgi Galéria Útmutató Mickey, Donald és Dagobert világához

Sajnos nekem nagyon sok volt benne az ismeretlen, így nem igazán tudom „értékelni”.
Valószínűleg itthon sok minden kimaradt ezekből, viszont ahol ezek köztudottak, ott biztos nagy sikere van.
Ötletes könyv, szép kivitelezés, csak engem a sok ismeretlen miatt nem fogott meg nagyon. ;-)