Ki ​rabolta el a tűzhely királyát? (Macskadetektívek 1.) 33 csillagozás

A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Négy talpraesett detektív nyomoz Párizsban.
Mindenre elszántak és kiváló a szimatuk, mint a macskáknak általában.

Ki rabolta el a tűzhely királyát?

A nagyszerű séfnek, Pierre Paténak nyoma veszett!
Tán elmenekült volna? Vagy nagy riválisa, Marcel, az „articsókakirály” rabolta el? Míg a rendőrség sötétben tapogatózik, Mister Moonlight és a macskadetektívek tévedhetetlen szimatukkal és ravaszságukkal készen állnak, hogy felgöngyölítsék az esetet.

Eredeti cím: Misteri coi baffi – Chi ha rapito il re dei fornelli?

Ciceró, Budapest, 2014
122 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635398980 · Fordította: Berényi Márk · Illusztrálta: Stefano Turconi

Párizs

kratas P>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Macskák nyomoznak! Ettől még lehetne rossz, de a történet aranyos, a cicák kedvesek, a rajzok pedig szépek.

Uzsonna>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

A macskadetektívek talpraesettek, jó a szimatuk, több nyelvet ismernek, mindamellett a gazdi kedves, doromboló cicái. Az eltűnt séfet csakis ők találhatják meg, s velük tartva izgalmas kalandokban lehet részünk, és bemacskagolhatjuk Párizst, megérezhetjük annak hangulatát.
A könyv célközönsége a kisiskolások, de macska- és Párizs-rajongók érdeklődésére is számot tarthat.

Chivas>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Aranyos volt! :)) Az illusztráció nagyon passzolt a történethez, és a macskák szerethetőek voltak. Felkerül a listámra, amit a gyerek kezébe adok majd.

Zyta88>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

3 macska, a tiszteletet parancsoló Mr. Moonlight, a szépséges és vagány Josephine és a menő utcai kóbor, Dodó, minden szerda este ellátogatnak a népszerű párizsi szakács éttermébe, aki a macsekokkal kóstoltatja újonnan kifejlesztett fogásait. Egyik szerda azonban nem várja őket finom étek, így jobban körülnéznek odabent, ahol a szakács kiscicája, Pompon elárulja nekik, hogy gazdáját elrabolták. Kinek lehetett oka elrabolni a hires szakácsot? Megindul a hajsza egész Párizson át, macskadetektívjeink kutatják a bizonyítékokat, a körmére néznek a gyanúsítottaknak, és még talán az ellenszenves rendőrnél és annak bulldogjánál is hamarabb kiderítik az igazságot.

Aranyos, jópofa, rövid mese, feldobva a sztorihoz illő illusztrációkkal, bátran tudom ajánlani kisgyerekekkel olvasásra. A maga nemében abszolút 5 csillagos, elszórakoztam rajta, de az én ingerküszöböm már túlnőtt ezen, így nem hiszem, hogy kézbe veszem a folytatást. Viszont kiemelném még, hogy kifejezetten szép a nyelvezete, vannak benne észrevétlen tanítások az adott korról – nem tudjuk pontosan mikor járunk, de nemrég találták fel a telefont, és autók mellett lovaskocsik is járnak az utakon. Ráadásul a magyar fordítás előhozza azokat a nosztalgikus emlékeket, amikor gyerekkorunkban ilyeneken röhögtünk, hogy hogy hívják a japán szakácsot? Ni Chak Miteszema. :D

Szilmariel>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Nagyon aranyos nyomozós történet 4 talpraesett macskával, akiknek a kedvenc szakácsát rabolták el. S mivel mindenki macska számára fontos a jó és rendszeres koszt, egyértelmű, hogy sürgősen meg kell találniuk.
A rajzok nagyon illenek a történethez és az adott korosztályhoz.
Akik szeretik a macskákat és a nyomozást, azok semmiképpen ne hagyják ki!

lenne P>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Sajnos nem nyerte el a tetszésünket ez a nyomozócsapat. Bár meg kell hagyni, nagyon hiteles, ahogy a macskák lassan, de végül sikeresen felgöngyölítik az ügyet, de nekem sajnos közhelyes és unalmas volt a történet.

danlin>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Aranyos kis kötet: tetszetős illusztráció, nyomozós történettel. Leginkább ifjú macskabarátoknak ajánlanám, akik szeretnek kicsit nyomozni.

rebel>!

(Olvasópályázat miatt olvastam.)
Aranyos nyomozós macskasztori, néhány kisebb nagyobb bakival. Többet vártam tőle, de ez nem biztos, hogy a könyv hibája, hanem az életkorom. Egyszerűen nem én vagyok a célközönség. :)

mikkromakka>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Nem volt különösebben érdekfeszítő, és ezt még a gyerek is észrevette. Ilyen korúaknak még feleslegesen sok volt a külföldi név (ez lehet, hogy a fordítók hibája, hogy meghagyták), az, hogy Belleville negyedbe mennek, szintén nem mond nekik semmit. Különösebben vicces sem volt és úgy éreztem gyakran, feleslegesen húznak el történéseket (pl. hogy mennek, jönnek) hosszú oldalakra. Nem volt a macskáknak rendesen kidolgozott karakterük sem, csak abból derült ki, ki szólt, hogy odaírták, mondta Dodó. A gyerek sokszor rá is kérdezett, hogy ezt most ki is mondta (pedig igyekeztem a hangokat váltogatni).

Uzsonna>!

Óh, Párizs! A fények, az Eiffel-torony, a Szajna-menti romantikus éttermek és az úrihölgyek városa, akik csipkés és fodros napernyőikkel járják az utcákat. Párizs mégis a macskáktól lesz csak igazán Párizs.

Kapcsolódó szócikkek: macska · Párizs
lenne P>!

Senki sem tudta, mit keres egy óriási krokodil Párizs csatornarendszerében, sem azt, hogyan is került oda.

94. oldal, 8.fejezet, A csatorna világa

Zyta88>!

Az égen a telihold úgy fehérlett, akár egy hatalmas tejes tálka […]

82. oldal, 7. fejezet (Ciceró, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: telihold

Macskadetektívek sorozat · Összehasonlítás