Ki ​rabolta el a tűzhely királyát? (Macskadetektívek 1.) 16 csillagozás

A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Négy talpraesett detektív nyomoz Párizsban.
Mindenre elszántak és kiváló a szimatuk, mint a macskáknak általában.

Ki rabolta el a tűzhely királyát?

A nagyszerű séfnek, Pierre Paténak nyoma veszett!
Tán elmenekült volna? Vagy nagy riválisa, Marcel, az „articsókakirály” rabolta el? Míg a rendőrség sötétben tapogatózik, Mister Moonlight és a macskadetektívek tévedhetetlen szimatukkal és ravaszságukkal készen állnak, hogy felgöngyölítsék az esetet.

Eredeti cím: Misteri coi baffi – Chi ha rapito il re dei fornelli?

Ciceró, Budapest, 2014
122 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635398980 · Fordította: Berényi Márk · Illusztrálta: Stefano Turconi

Párizs

Uzsonna >!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

A macskadetektívek talpraesettek, jó a szimatuk, több nyelvet ismernek, mindamellett a gazdi kedves, doromboló cicái. Az eltűnt séfet csakis ők találhatják meg, s velük tartva izgalmas kalandokban lehet részünk, és bemacskagolhatjuk Párizst, megérezhetjük annak hangulatát.
A könyv célközönsége a kisiskolások, de macska- és Párizs-rajongók érdeklődésére is számot tarthat.

Chivas>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Aranyos volt! :)) Az illusztráció nagyon passzolt a történethez, és a macskák szerethetőek voltak. Felkerül a listámra, amit a gyerek kezébe adok majd.

Szilmariel>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Nagyon aranyos nyomozós történet 4 talpraesett macskával, akiknek a kedvenc szakácsát rabolták el. S mivel mindenki macska számára fontos a jó és rendszeres koszt, egyértelmű, hogy sürgősen meg kell találniuk.
A rajzok nagyon illenek a történethez és az adott korosztályhoz.
Akik szeretik a macskákat és a nyomozást, azok semmiképpen ne hagyják ki!

danlin>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Aranyos kis kötet: tetszetős illusztráció, nyomozós történettel. Leginkább ifjú macskabarátoknak ajánlanám, akik szeretnek kicsit nyomozni.

rebel>!

(Olvasópályázat miatt olvastam.)
Aranyos nyomozós macskasztori, néhány kisebb nagyobb bakival. Többet vártam tőle, de ez nem biztos, hogy a könyv hibája, hanem az életkorom. Egyszerűen nem én vagyok a célközönség. :)

mikkromakka>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Nem volt különösebben érdekfeszítő, és ezt még a gyerek is észrevette. Ilyen korúaknak még feleslegesen sok volt a külföldi név (ez lehet, hogy a fordítók hibája, hogy meghagyták), az, hogy Belleville negyedbe mennek, szintén nem mond nekik semmit. Különösebben vicces sem volt és úgy éreztem gyakran, feleslegesen húznak el történéseket (pl. hogy mennek, jönnek) hosszú oldalakra. Nem volt a macskáknak rendesen kidolgozott karakterük sem, csak abból derült ki, ki szólt, hogy odaírták, mondta Dodó. A gyerek sokszor rá is kérdezett, hogy ezt most ki is mondta (pedig igyekeztem a hangokat váltogatni).

imma P>!
A. Gatti – D. Morosinotto: Ki rabolta el a tűzhely királyát?

Aranyos, néhol zavaró apróságokkal (elvá-lasztás, ahol nem kellene, egy másik szereplő neve az egyik helyett, logikai bakik a nyomozásban, érthetetlen ellenszenv minden kutya iránt). De a szereplőgárda klassz. Szerintem van esély rá, hogy tetsszen a célcsoportnak, de jobban is meg lehetett volna csinálni.

Ciceró, Budapest, 2014

Uzsonna >!

Óh, Párizs! A fények, az Eiffel-torony, a Szajna-menti romantikus éttermek és az úrihölgyek városa, akik csipkés és fodros napernyőikkel járják az utcákat. Párizs mégis a macskáktól lesz csak igazán Párizs.

Kapcsolódó szócikkek: macska · Párizs

Macskadetektívek sorozat · Összehasonlítás