A ​fantasy gyöngyszemei 1 csillagozás

Válogatás a Beholder Kiadó legjobb regényeiből
A fantasy gyöngyszemei

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Beholder, Budapest, 2006

Shando>!
A fantasy gyöngyszemei

A fantasy gyöngyszemei Válogatás a Beholder Kiadó legjobb regényeiből

Miután még nem készült értékelés ehhez a kiadványhoz, bátorkodom én írni egyet.
Annak idején mikor fantasy válogatásokat kerestem, akkor akadtam erre a könyvre rá, nem volt raktáron, így előjegyeztem, meglátjuk majd milyen áron lesz, ha lesz. Ez legalább másfél, két éve történt, és teljesen elfelejtettem, hogy valaha is találkoztam volna ezzel a címmel. A múlt héten jött az üzenet, hogy került egy példány eme műből, ha gondolom enyém az elsőbbség.
480 Ft-ért sikerült megszereznem, és személy szerint ez a maximum amit adhatok egy ilyen típusú könyvért. Egy kicsit körülnéztem a neten, hogy van-e még belőle, és azok milyen árazással várnak a vevőjükre. Nos, egy helyütt 980 Ft-ért válna meg tőle a gazdája, de egy könyváruház erre rálicitálva nem kevesebb, mint 1490 Ft-ért(!) kínálja. Hogy miért döbbentenek meg ezek az összegek, annak egész egyszerű az oka.
Ez a könyv egy promóciós kiadvány, ahogy az alcím is mondja a Beholder kiadó gondozásában megjelent regényekből ad ízelítőt. Tartalomjegyzék nincs, igaz csak 154 oldal, én mégis hiányoltam, alternatívaként a könyv hátulján a bemutatott művek borítói szerepelnek, de nem sorrendben…
No, ezek tisztázása után tájékoztatási célzattal leírom, hogy milyen művek szerepelnek ebben csudában:
J. Goldenlane: Isteni balhé;
Böszörményi Gyula: Rúvel hegyi legenda (Álomfogó 12.);
Nigel D. Findley: LX-IR (Shadowrun regény);
Michael A. Stackpole: Halálos örökség (Battletech regény, Kerenszkij vére 1.);
Marcus Meadow: Vér a véremből (krimi);
Marcus Meadow: A neuralgikus ponty.

Összegezve: nem bántam meg a vásárlást, miután találtam benne nem egy olyan könyvet, ami egy sorozat tagjaként további könyvekhez elvezet. Egy-egy történetből éppen annyi szöveg szerepel amiből már leszűrhetjük, hogy érdemes-e belekezdeni a teljes könyv olvasásába, tetszik az alap téma, és az ahogy meg van írva.
Megvételére mégis csak akkor ajánlom, ha:
– kevésnek találtad azt amit az értékelésemből megtudtál,
– még olcsóbban hozzá tudsz jutni ahogy nekem sikerült.