Linn ​varázslója 27 csillagozás

A. E. Van Vogt: Linn varázslója

A Föld borzalmas atomcsapást szenvedett el. A lét egy különös barbarizmus szintjére süllyedt vissza, ahol az emberek űrhajókat építenek, de kommunikálni nem képesek, legfeljebb a legprimitívebb módon – füstjelekkel.
A barbarizmusba visszasüllyedt, dekadens, Linn Birodalomban Lord Clane, az uralkodóház mutáns tagja előszeretettel turkál az ősök technikájának romjai között, és az atom vallásának papjaitól számos ismeretet elsajátít. A romok között talált érthetetlen technikai csodákkal már-már varázslatos hatalalomra tesz szert, ő lesz Linn varázslója…

Eredeti megjelenés éve: 1950

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Phoenix Science Fiction & Fantasy Phoenix Könyvek, Hajja & Fiai

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1992
214 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637457402 · Fordította: Szegi György

Chivas>!
A. E. Van Vogt: Linn varázslója

Valóban vázlatosnak tűnik a mai időkben oly népszerű sorozatok mellett, de azért ez nem egy 50%-os könyv még ennek ellenére sem. Megérte elolvasni, nem volt időpocsékolás szerintem. :) Nem úgy, mint némelyik bő lére eresztett mostanság divatos „gyöngyszem”. :)

Eynregiujkonyvek I>!
A. E. Van Vogt: Linn varázslója

Sajnos az előzmény könyv nem jelent meg, így egy kis hiányérzet van jelen végig a regényben. Eléggé érdekfeszítő, de hiányzik belőle a szenvedély. A történet tényszerűen van végigvezetve, vannak benne nagyobb ugrások, a befejezés is mintha le lenne vágva.
Teljes értékelő cikkem a regényről: https://regiujkonyvek.blogspot.com/2022/02/van-vogt-lin…

Noro P>!
A. E. Van Vogt: Linn varázslója

Egyik első sci-fi könyvem, de még ma is szeretem az ilyen anakronisztikus „űrbeli középkor” témákat. Sajnos a magyar olvasóknak szinte teljesen kimaradt a korai (kb 1930-60) angolszász űropera, pedig ez a regény pl. a Dűne közvetlen elődje, és sztem még a Warhammer univerzum korai ősének is tekinthetjük

hope22>!
A. E. Van Vogt: Linn varázslója

Könnyed, gyors kis olvasmány, de egy kicsit vázlatosnak tűnt, lehetett volna belőle egy nagyobb trilógia vagy valami. A többi van Vogt könyvhöz mindenesetre meghozta a kedvem.

@Noro: tényleg lehetne Warhammer v0.01

Carmilla >!

Szeretem az életet, de nem akarom azt térden csúszva leélni.

87. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Carmilla >!

Az emberek elméje zárt. Félnek a változásoktól.

172. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Kapcsolódó szócikkek: változás
Carmilla >!

– Nem sajnáljuk másoktól, amire nekünk nincs szükségünk.

136. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Carmilla >!

Hogyan vállalkozhat valaki arra, hogy megpróbálja megérteni a világegyetemet működtető folyamatokat, ha a saját szervezetének lényegével sincs tisztában.

177. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Carmilla >!

[…] Évekkel korábban már felismerte az erő és a siker összefüggésének alapvető titkát. És most, hogy a kép nem volt a sablonnak megfelelő, kényelmetlenül érezte magát.

47. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Carmilla >!

A politikai cselszövések elől nincs menekvés. Megveted az emberi környezetet, az emberi indulatokat, törekvéseket. De soha nem volt és nem is lesz másik világ a számodra, amiben létezz, csak ez.

61. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Carmilla >!

Ha egyszer mindenki félreteszi személyes érdekeit, hogy összefogjon a közös ellenséggel szemben…

71. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Carmilla >!

Egy önző, tehetetlen uralkodó békés időszakban talán átvészelhet kisebb-nagyobb viharokat, de az első komoly válság idején hatalma úgy omlik össze, mint a kártyavár.

199. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Kapcsolódó szócikkek: uralkodó · válság
Carmilla >!

Ne felejtsd el: minél jobban szorítja az ember a markában a hatalmat, annál könnyebben kicsúszik belőle.

10. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Kapcsolódó szócikkek: hatalom
Carmilla >!

[…] Egyszer csak Marden házához érkezett. Lassan odasétált az ajtóhoz, miközben arra gondolt, hogy ezek az emberek mennyire őszinték és barátságosak, nincs kormányuk, nincs hatalmi harc, ha valaki becsületes szándékkal közeledik feléjük, biztosan elérheti a célját.

119. oldal (Phoenix Könyvek, 1992)

Kapcsolódó szócikkek: hatalmi harc