Küldetés ​a Csillagokhoz 33 csillagozás

A. E. van Vogt: Küldetés a Csillagokhoz

Hatalmas csillagromboló járja a galaxis legtávolabbi világait, s a robotlázadás menekültjei után kutat, hogy elpusztítsa a potenciális fenyegetést.
A robotok és a velük együtt elszökött emberek leszármazottai az évezredek alatt hatalmas birodalmat építettek ki, melyet Ötven Csillag néven neveznek. Az Ötven Csillag lakosai főleg ember formájú szintetikus robotokból és emberekből tevődnek össze, de ugyanakkor képviselteti magát egy új faj is, az úgynevezett keresztezett emberek…
Az Ötven Csillag tanácsa csak egy kiutat lát, hogy megszabaduljon a közeledő csillagrombolótól: bele kell csalni egy felrobbanni készülő szupernova energiaviharának közepébe. A tanács egy keresztezett embert, Maltby kapitányt jelöli ki az öngyilkos feladat végrehajtására.
Maltbynak sikerül megtéveszteni a csillagrombolót, s belenavigálja a hajót a roppant energiaviharba. Ám ekkor olyasmi történik, amire még ő sem számított…

Eredeti megjelenés éve: 1952

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Phoenix Science Fiction & Fantasy Phoenix Könyvek, Hajja & Fiai

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1992
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637457305 · Fordította: Nemes István, Szegi György

pwz I>!
A. E. van Vogt: Küldetés a Csillagokhoz

Milyen az, ha a „Magellán-felhő történeteit” egy „novella-felhőben” írják meg? A válasz egyszerű: ilyen! :D
No de, milyen is ez a „novella-felhő”? Olyan, mint a felhő: egy nem teljesen összefüggő réteget képez. Imitt, amott lyukak vannak rajta. Néhány helyen még el is vékonyodik, alig kapcsolódik a mellette levő felhőhöz. Lefordítva a „felhő-nyelvről” a dolgot, megint egy olyan írással van dolga az olvasónak, ami évek alatt – jelen esetben 1943 és 1945 között – készült el és egy sci-fi magazinban jelent meg. Később, a könyves verziónál Vogt még csiszolt a történeten, de ez nem mindenkinek tetszett.
Nekem azért tetszik, mert nem olyan, mint a mostani írások :)! Rövid, könnyed, egy hosszabb buszút alatt elolvasható! :D Kell ilyen is, ne várj mélyreható gondolatokat ettől a könyvtől. Kikapcsolódásnak viszont tökéletes! :D :D :D

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1992
erasmus>!
A. E. van Vogt: Küldetés a Csillagokhoz

Néha néha két bekezdés között nagy rés támad, hogy az ember pár sor elolvasása után eszmél fel hogy nagy ugrás történt. Amúgy a történet élvezhető, és egyáltalán nem érződik rajta a kora (semmi lyukszalagos számítógépek, de vannak teljes űrállomást emberestül újrateremteni képes gépek), akik egy könnyed kikapcsolódásra érdekes ötletekkel megtűzdelt rövid regényre vágynak azok jól járnak vele.

Párduc50 P>!
A. E. van Vogt: Küldetés a Csillagokhoz

Szeretem az SF irodalmat, és olyan szép a borítója is :-). Különleges élményt adott a könyv annak vonatkozásában, hogy eddigi olvasmányaim közül messze ebben száguldoztak a legnagyobb sebességgel az úrhajók. Percenként több fényév megtételére is képes colt a Csillagfelhő nevű óriás. A történet intergalaktikus sztori, némi (szerintem nem túl jól sikerült) szerelmi szállal fűszerezve. Érdekes, hogy míg a több mint 15 ezer év múlva játszódó történet hősei elképesztő technikai fejlődésre tettek szert, társadalmilag jottányit sem kerültek előbbre. Feudális, faji előítéletekkel teli társadalomban élnek. Összességében egész jól olvasható, de sokkal több benne a fantasztikum, mint a tudomány… Még annyit, hogy intergalaktikus sztori, ami a Magellán-felhőben játszódik, így hibás a fülszöveg első mondata „Hatalmas csillagromboló járja a galaxis legtávolabbi világait”.

pelikanbence>!
A. E. van Vogt: Küldetés a Csillagokhoz

Ma azaz 2018. Május 24-én azaz Vasárnap találtam a garázsunkban ! :) Mondhatom, hogy ez a regény egy Terminátor az űrben, mert a robotlázadásról rögtön a klasszikus Terminátor sorozat ugrott be azonnal. :) Egyszerű, de izgalmas története van és a szereplők is érdekesek. Kedvencem ez a regény ! :)

Rudolfino>!
A. E. van Vogt: Küldetés a Csillagokhoz

Nem most olvastam és elő kellett vennem elolvasni a fülszöveget, hogy egyáltalán értékelni tudjam.
Míg olvastam addig lefoglalt és még valamennyire szórakoztatott is, de nem hagyott igazán mély nyomott bennem.

Razor P>!
A. E. van Vogt: Küldetés a Csillagokhoz

Elsőként annyit mondanék, hogy a könyv rövid terjedelme ellenére a fülszöveg csupán minimális részét fedi le a történetnek, ami elég rendesen csavarodik hol erre, hol arra. Talán a túl sok ide-oda csapongás miatt nem nyerte el teljesen a tetszésem. Nem rossz történet, de semmiképp se kiemelkedő.
Mínusz fél csillag a szerkesztésért, több helyen kimaradt a jelenet/helyszínváltozást jelző üres sor.

Eynregiujkonyvek I>!
A. E. van Vogt: Küldetés a Csillagokhoz

Erre a könyvre szeretek ránézni, a borítója is mindig megfog. A 90-es évek után, 2016 elején olvastam újra, és nagyon jó volt. Nem kell tőle semmi különöset elvárni, de kellemesen szórakoztató. Bővebb bemutatásom: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2016/02/ae-van-voght-k…