Visszatérés 18 csillagozás

A reinkarnáció tudománya
A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Visszatérés A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Visszatérés

Az élet nem a születéssel kezdődik és nem a halállal végződik. Mi is történik pontosan az énnel, miután elhagyta mostani testét? Egy másik testbe kerül? Örökké újra kell születnie? Hogyan működik valójában a reinkarnáció? Tudjuk-e irányítani következő születéseinket?
    A Visszatérés választ ad ezekre a legmélyebb és legtitokzatosabb kérdésekre, tiszta és tökéletes magyarázatokat merítve a világ leghitelesebb, időtlen, túlvilágról szóló tudásának forrásaiból.
    E könyv segítségével megtanulhatjuk azt, hogy miként irányítsuk jelenünket, hogyan határozzuk meg jövőnket, s miként változtassuk meg radikálisan az életünket.

Eredeti cím: Coming Back

The Bhaktivedanta Book Trust, Los Angeles, 2004
The Bhaktivedanta Book Trust, Los Angeles, 1990

Káli

Lahara ISP
A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Visszatérés

Egyszer elindultam ebédelni Kaposváron, megállított egy krisnás, az ebédpénzem az ő erszényébe vándorolt, cserébe kaptam ezt a könyvet. A testem éhes marad, a könyvet viszont felhasználtam a filozófia dolgozatomhoz.
Különben én már kisiskolás koromban is hittem a reinkarnációban.

Traclon
A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Visszatérés

A reinkarnációval kapcsolatos témakör engem mindig is érdekelt, és sokszor sokfelől hallottam már, hogy ez a könyv az egyik legjobban összeszedett, legérthetőbb ebben a műfajban. Ezt az olvasása után meg is tudom erősíteni. Nagyon érdekesen, olvasmányosan, ugyanakkor értelmesen, logikusan felépítve, szinte már tudományos alapossággal fejti ki a könyv az elméletet arról, hogy miért is létezik és hogyan működik a reinkarnáció. Azt, hogy mindezzel együtt higgyek-e benne, továbbra sem tudom eldönteni, ha megkérdezik tőlem, hogy mit gondolok a reinkarnációról, hiszek-e benne, sosem tudom megmondani, hogy igen vagy nem (persze itt most ellőhetném a szokásos régi és olcsó poént, miszerint „már előző életemben sem hittem benne”, de… na jó, oké, ezzel már meg is tettem! :D).
Ami nem tetszett annyira a könyvben, hogy túl szájbarágós akar lenni, és ugyanazokat a gondolatokat ismétli rendszerint újra- és újrafogalmazva. Bár így sem egy túl vaskos olvasmány (kb. 120 oldal az egész), de ugyanezt lényegre törően összefoglalva akár 30-40 oldalba is beleférne.

A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Visszatérés

Nem ez az első könyvem A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda – tól,viszont ez az első könyv,amit olvastam a Somogyi-könyvtárból. Szóval emiatt biztosan emlékezetes is marad. Sajnos semmi újdonsággal nem szolgált nekem a kötet (de lehet,hogy másnak meg többet tud mondani). Ezt úgy mondom,hogy aki már beleásta magát a témába,annak nem hasznos valószínűleg,azonban nem is kártékony nyilván. A történeteket pl. kifejezetten ajánlom,nekem az őzes volt a kedvencem. Nagyon tanulságos. Sok az ismétlés,azonban úgy tudom,hogy annál hatékonyabban sajátíthatjuk el a a leírtakat. Amúgy szerintem elég negatív képet mutat a szerző a világról általánosságban és engem kicsit zavar. Igaza van,de azért 1-2 jó dolog is történik,nem?

Buzánszky_Vírus_Dávid
A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Visszatérés

Rövid egyszerű kis olvasmány. Úgyamúgy nem rossz, de semmi extra. Nagyjából azt kapjuk amire számíthatunk a cím alapján.

DkNari
A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Visszatérés

Kell a léleknek. Fejlődtem, tanultam. Nem kell mindennel egyet értenem, de sokmindenben felnyitotta a szemem.

papeerzsepi
A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Visszatérés

Kicsit elvont volt, nem igazán tudtam hova tenni dolgokat…

Maha

Nem meglepőbb megszületni kétszer, mint egyszer. /Voltaire/

Lunemorte MP

A mai modem társadalmat jelenleg vakok és bolondok vezetik. Az úgynevezett mérnökök, tudósok és filozófusok nem ismerik az élet valódi célját. Maguk az emberek is vakok, így hát a helyzet az, hogy vak vezet világtalant. Ha egy vak vezetni próbál egy világtalant, akkor miféle eredményre számíthatunk? Nem, ez nem a fejlődés.

Lunemorte MP

Az én őzem pontosan olyan, mint egy kis herceg. Mikor fog visszatérni? Mikor fogja újra megbékíteni sebzett szívemet?

Lunemorte MP

Rendszeresen társulnunk kell olyan emberekkel, akik igyekeznek megszabadulni karmájuktól s a születés és halál körforgásától.

Whalt Whitman a Dal magamról c. versében így
ír:
Tudom, hogy halhatatlan vagyok . . .
Habár nagyon kimerültünk a telek
és nyarak trilliói alatt.
Még trilliók vannak elõttünk és
trilliók azok elõtt.

Maya illúziója

Maya illúziója olyan, mint a tajték
Mely újra a tengerbe vegyül.
Senki sem anya, apa vagy rokon;
Akár a ternger habja, csupán rövid ideig megül.
Ahogy a tenger habja beleolvad a tengerbe,
Úgy tûnik el ez az öt elembõl álló becses tested.
Ki mondja meg, hány múló alakot
Öltöttek már a megtestesült lelkek?
Bengáli költemény,

Õ Isteni Kegyelme
A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
tollából

Kasztór_Polüdeukész

Az iszlám követõi között különösen a szufik hisznek abban, hogy a halál nem veszteség, mert a halhatatlan lélek folyamatosan vándorol
különbözõ testeken át. Jalalu 'D-Din Rumi, a híres szufi költõ így ír:

Meghaltam mint ásvány és növény lettem,
Meghaltam mint növény és állattá váltam,
Meghaltam mint állat és ember vagyok.
Miért kellene félnem ? Mikor váltam kevesebbé a haláltól .

19.-20. oldal Reinkarnáció: Szókrátésztől Salingerig c. fejezet

Kasztór_Polüdeukész

Az angol koszorús költõ, John Masefield a múlt és jövõbeli életekrõl szóló ismert
versében így ír:
Midőn az ember meghal,vélem én,
Lelke visszatér a földre.
Valami új hús-álruhát öltve
Új anya öléből lép elénk.
Karja erősebb, szelleme fénylő :
A régi lélek újra útra kél.

25. oldal Reinkarnáció : Szókratésztől Salingerig

Kasztór_Polüdeukész

A test valójában csak az elme által emelt építmény, olyan, mint egy álom , az én viszont különbözik minden ilyen elmebeli képződménytől. Ez az önmegvalósítás:

34. oldal Változó testek fejezet

Kasztór_Polüdeukész

A halál nem létezik.Hogyan is létezhetne halál, amikor minden az istenség része ? A lélek sohasem hal meg, a test pedig igazából sohasem élő.

Isaac Bashevis Singer
Nobel-díjas