Bhagavad-Gíta 45 csillagozás

Úgy, ahogy van
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

A ​Bhagavad-gítát India Bibliájának tartják. Ez az egyik legnépszerűbb szentírás, amely nemcsak a hinduk körében, de az egész világon rendkívüli tiszteletnek és érdeklődésnek örvend. E könyv a Mahábhárata című óind eposz legfontosabb része, amely a védikus szentírások lényegi tanításainak összefoglalása. A 18 fejezetből és 700 versből álló művet filozófusok, irodalmárok, történészek és az abszolút tudás után kutató emberek sokasága tanulmányozza. Cselekményének keretéül az ötezer évvel ezelőtt lezajlott kuruksetrai csata szolgál, amely a Pándava- és a Kaurava-dinasztiák között dúlt. A hagyomány szerint a tizennyolc napig tartó csatában mintegy 64 millió ember pusztult el. Bár a modern tudomány e csatát pusztán allegorikusnak, jelképesnek tekinti, a védikus kultúra követői úgy tartják, hogy valódi történelmi eseményről van szó.
A Bhagavad-gítában Ardzsuna, a kiváló harcos lelki tanítómesterének fogadja el Krisnát, az Istenség Legfelsőbb Személyiségét. Beszélgetésük a csata… (tovább)

Az eredeti Bhagavad-gitá címmel is megjelent.

A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

„Néha a felhők miatt vagy más okból nem látjuk a napot az égen, de napfény mindig van, s ebből tudjuk, hogy nappal van."

Aki tiszta szívvel, becsületesen és áhítatosan elolvassa ezt a kinyilatkoztatást, az sok mindenre választ kaphat. Felülemelkedhet a mindennapi élet gondjain, átszervezheti az életét és valóban elkezd élni! Hitet, bátorságot és önfegyelmet nyújt a kötet mindazoknak, akik próbálják betartani az olvasottakat. Emellett érdekes is, hiteles is. A kötet végén utasítást kapunk arra, ne adjuk oda a könyvet olyannak, aki nem érdemes rá. Csak az Ő igaz barátja értheti meg tisztán szavait…
És egy tanács : a magyarázó szöveget sok helyen célszerű elhagyni, hogy ne kalandozzunk el a fő mondanivalótól! ;)

Scarlett0722 P>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

„Azokért búsulsz, akikért búsulni nincs okod, bár szavaid bölcsek.
Nem búsul a bölcs sem az élőkért, sem a holtakért."

Kifejezetten érdekes,igen mély filozófiai tartalmakkal rendelkező mű.Érdemes belemélyedni a sorokba,hisz a benne rejlő tanítások örök támasztékként szolgálhatnak emberi életünk folyamán.Számomra kifejezetten hasznos olvasmány volt,viszont a magyarázatként szolgáló részek olykor kissé zavaró tényezőként hatottak.
Ennek ellenére természetesen csak ajánlani tudom.

kissakos I>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

Ha keresed a spiritális értékeket akkor hagyd abba a Müller Péter/Coelho/Csernus könyvek olvasását. Már jóval korábban leírtak mindent, csak a régi dolgokat kissé melósabb elolvasni. De megéri…

Leoni I>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

Megvettem, mert segíteni akartam, elolvastam, majd azóta többször elő-előkerült…érdekes, hogy a segítő szándékom végül nekem segített…

darkfenriz>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

Most, hogy a hosszabb változatot is elolvastam, még mélyebb értelmet nyertek ezek a szavak. Az biztos, hogy nem mindegy, ki milyen magyarázattal olvassa a könyvet. Ha a magyarázatot kellene értékelnem, nem lenne teljes pontszámú az értékelésem, hiszen egyes értelmezéseket túlzottan szigorúnak vélek, a teljes lemondás bizonyos fajtáit nem érzem helytállónak. Viszont maga a szöveg ősi kinyilatkoztatás, melyet mindenkinek ismernie kellene és nehéz pillanataiban, illetve önkéntes képzésre évente legalább egyszer forgatnia.

Arjuna>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

Gyönyörű könyv, igen mély filozófiai tartalommal. Rendkívül hatékonyan ki tud emelni a hétköznapokból.

Honey_Fly P>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

Nem egy könnyű esti olvasmány, de nagyon sok igazságot találtam benne.

krlany IP>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

Előrebocsájtom, hogy engem mint filozófiai mű érdekelt, nem mint vallási, és eszerint is alkotok róla véleményt, mielőtt még belegázolnék bárkinek is az érzelmeibe, nem szeretnék.
Érdekes gondolatok tárháza, érdemes egyszer-egyszer hosszabban is elidőzni, megrágni, visszatérni. Sok minden pedig nem az enyém belőle. Azt hiszem ennek a könyvnek is az a küldetése, hogy többször lekerüljön a polcról, mindig csak egy kicsit, mig bölcsebbek és bölcsebbek nem leszünk.

SeSe>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: Bhagavad-Gíta

Régen nagyon rá voltam kattanva. Néhány év alatt háromszor olvastam. Vallástól függetlenül ajánlom, mert időtlen és értékes tanítást tartogat.

Szelén P>!

Az igazság néha fáj, ám ez ne tántorítson el senkit sem a kimondásától.

Lunemorte P>!

Az elme a legjobb barátja lesz annak, aki legyőzi őt, ám annak, aki nem képes felülkerekedni rajta, a legnagyobb ellenségévé válik.

Lunemorte P>!

Az emberek legnagyobb része nem túlságosan intelligens.

Kapcsolódó szócikkek: ember, emberiség

Lunemorte P>!

Egy tiszteletreméltó ember számára a szégyen még a halálnál is rosszabb.

Scarlett0722 P>!

Azokért búsulsz, akikért búsulni nincs okod, bár szavaid bölcsek.
Nem búsul a bölcs sem az élőkért, sem a holtakért.

Lunemorte P>!

Művelt beszéded mellett olyasmit gyászolsz,amiért nem érdemes bánkódni.A bölcsek nem keseregnek sem az élő,sem a halott felett.

Lunemorte P>!

Amikor az érzéki élvezetekről a szabályok és korlátozások betartásával mond le az ember,az olyan,mint amikor egy beteget eltiltanak bizonyos ételektől. Nincs ínyére e korlátozás,és a tiltott ételek iránti étvágyát sem veszíti el.

Lunemorte P>!

Harcolj csak, s ne aggódj,
győzedelmeskedni fogsz ellenségeid felett!

Ezt a könyvet itt említik