A ​tökéletesség útja 9 csillagozás

A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: A tökéletesség útja

Ő ​Isteni Kegyelme A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada (1896-1977) az ötezer éves bhakti kultúra világszerte elismert képviselője. 1965 és 1977 között tizennégyszer utazta körbe a világot, hogy előadásokat tartson, s India filozófia és vallási klasszikusainak több mint hatvan kötetnyi hiteles fordítását, magyarázatát írta meg, számos tanulmánnyal együtt. Művei ma már több mint hetvenöt nyelven jelennek meg.
Ebben a könyvében a yogáról ír, de nem arról a yogáról, melyet a legtöbb ember manapság yogának nevez. A tökéletesség útja rendkívül érthetően elmagyarázza a bhakti folyamatát, amely a yoga egyszerű, ám mégis teljes formája, s amely különösen korunkban célravezető. Jelen korunk mindeddig azt próbálta elhitetni velünk, hogy nem vagyunk többek egy halom atomnál, s hogy érzéseink csupán kémiai anyagok kölcsönhatásai. Valami azonban mélyen a bensőnkben azt súgja, ne hódoljunk meg az efféle felfogásnak, hanem keressük tovább a választ örök kérdéseinkre: Kik vagyunk?… (tovább)

Eredeti cím: The Path of Perfection

Eredeti megjelenés éve: 1996

kissakos I>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: A tökéletesség útja

1998-ban érettségi után, egy műtét utáni lábadozás közben olvastam el. Hát épp jókor kapott el, mondjuk úgy….:D

triptamin>!
A. C. Bhaktivedānta Swāmī Prabhupāda: A tökéletesség útja

Tartalmazott érdekes és értelmes(szubjektív) gondolatokat, de szerintem túlontúl elvakult vallás ez.

Aquarius P>!

Azoknak, akik nem tudják, hogyan kell okosan cselekedni, a legjobb, ha mozdulatlanul ülnek.

Aquarius P>!

Az embernek nagyon nehéz egyik pillanatról a másikra lemondania mindarról, amihez ragaszkodik.

Aquarius P>!

Vágyakozunk arra, amivel nem rendelkezünk, és bánkódunk amiatt, amit elveszítettünk.

Aquarius P>!

Nekünk, élőlényeknek a természetünkhöz tartozik, hogy cselekedjünk. Azt mondják, hogy a tétlen elme az ördög műhelye.

Aquarius P>!

Könnyebb megállítani a szelet, mint szabályozni az elmét, amely nyugtalan, fegyelmezetlen, csökönyös és hihetetlenül erős.
(Bg. 6.34)

Aquarius P>!

A sötétséget el lehet űzni a fénnyel, a fényt azonban sohasem takarhatja be a sötétség.

Aquarius P>!

Az elme a legjobb barátja lesz annak, aki legyőzi őt, ám annak, aki nem képes felülkerekedni rajta, a legnagyobb ellenségévé válik.
(Bg. 6.6)

Aquarius P>!

Én senkire sem irigykedem, és olyan sincs, akivel szemben elfogult lennék – mindenkivel egyenlően bánok. De aki odaadással szolgál Engem, az a barátom, Bennem van, s Én is a barátja vagyok.
(Bg. 9.29)

Aquarius P>!

Nem szabad azt gondolnunk, hogy mivel a gyónás megszabadított bennünket a bűnöktől, továbbra is bűnöket követhetünk el.

Szelén>!

Az emberek nem állnak meg, hogy megfontolják: fáradságos munkájuk valójában teljesen hasztalan. Aki több millió fontot keres, nem tud sokkal többet enni, mint az, akinek tíz font a fizetése. A milliókat kereső ember nem élhet millió és millió nővel nemi életet – ez meghaladja a képességeit. Szexuális potenciája ugyanolyan, mint azé az emberé, aki tíz fontot keres, éppen úgy, ahogy enni is csak annyit képes. Ez azt jelenti, hogy képességünk az élvezetre korlátokhoz van kötve. El kell tehát gondolkodnunk: „Ugyanolyan élvezetben van részem, mint annak, aki naponta tíz fontot keres. Miért hajtom akkor magam, hogy verejtékes munkával sok millió fontot keressek? Miért vesztegetem az energiámat? Minden időmet és energiámat arra kell használnom, hogy megértsem Istent. Ez az élet célja.”