50 ​tény, amit tudnod kell a második világháborúról 6 csillagozás

50 tény, amit tudnod kell a második világháborúról

Miután Németország 1939-ben lerohanta Lengyelországot, kitört a történelem legtöbb áldozatot követelő háborúja. Kövesd végig, hogyan zajlottak az események! Ismerkedj meg a konfliktus kulcsszereplőivel!
Fedezd fel, hogyan változtatta meg a háború a világot! Megdöbbentő adatok, részletes térképek, színes grafikák és archív fotók sokasága segít eligazodni a tragikus korszak eseményeiben.

Eredeti cím: 50 Things You Should Know About the Second World War

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 50 tény Móra

Móra, Budapest, 2015
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631199314 · Fordította: Zsuppán András

juliazslv>!
50 tény, amit tudnod kell a második világháborúról

„Miután Németország 1939-ben lerohanta Lengyelországot, kitört a történelem legtöbb áldozatot követő háborúja.”

Nem tudom említettem-e már, de mindig is érdekelt a történelem, mindig is imádtam. De a legjobban a második világháború időszakáról szerettem olvasni/ tanulni.

Ez a könyv már három éve csücsül a polcomon, de még csak most jutottam el odáig, hogy elolvassam. A borítója egészen egyszerű, mégis figyelemfelkeltő és lényegre törő. A felépítése egészen egyszerű, minden nagyobb csatának, illetve eseménynek egy, esetleg kettő oldalt szántak. Tele van színes és fekete-fehér képekkel, színes szövegdobozokkal és teljes kétoldalas, szépen levezetett térképekkel és idővonalakkal. A végén van kettő oldal, amelyeken elmagyarázzák, ki-kicsoda, majd a legvégén két oldal fogalomtár van.

Ha nem lenne meg a kellő alapfogalmam erről a témáról, nem értem volna sokat ennek a könyvnek az elolvasásával. Azonban, mivel ismerem ezt a témát és elég sok mindent tudok róla, nem volt minden új számomra, de elég sok új dolgot megtudtam, s ennél még több dolgok elevenítettem fel, ezzel a körülbelül 80 oldallal.

Számomra nem volt felesleges elolvasni, mivel ismét egy – bár nem túl részletes – leírást kaptam a második világháborúról, s emellett ezzel az olvasással felelevenítettem az ehhez a korszakhoz érzett „szenvedélyemet”.

Ha szereted a történelmet, esetleg érdekel a második világháború (nem túl részletesen), akkor csak ajánlani tudom ezt a könyvet!

A blogon: https://lehullottviragszirmokblog.wordpress.com/2020/06…

encus625 P>!
50 tény, amit tudnod kell a második világháborúról

Az első vh-ról szóló rész jobb. De ez talán amiatt is volt, hogy ott 4 év történéseit kellett 80 oldalba sűríteni, itt pedig majdnem kétszer annyi ideig tartott a háború, az oldalszám viszont maradt. Ráadásul a másodikban csak az nem vett részt világszinten, aki nagyon nem akart. Sok ország, sok katona, több hadszíntér, fejlettebb technika.
Illúzióromboló ennél és az első vh-ról szóló résznél is, hogy Kínában nyomtatták a könyvet!

Móra, Budapest, 2015
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631199314 · Fordította: Zsuppán András