John ​Lennon élete, szerelmei és halála 11 csillagozás

Lesley-Ann Jones: John Lennon élete, szerelmei és halála

1980. ​december 8-án este sok milliónyi ember érezte úgy, hogy kifordult a sarkából a Föld, hiszen New Yorkban meggyilkolták a világ egyik legnagyobb és legtnépszerűbb rockzenészét. A neves újságíró és életrajzi szerző, Lesley-Ann Jones páratlan eredetiséggel és alapossággal tárja fel John Lennon személyiségét, életét, kapcsolatait, tragikus halálát és halhatatlan zenei örökségének titkait.

A szerző az alapokig leásva mutatja be Lennon szakmai és magánéleti mélypontjait és legszebb pillanatait. Eddig nem vizsgált forrásokat, soha nem látott képeket és Lennon közeli ismerőseivel készített exkluzív interjúkat felhasználva a lehető legalaposabban mutatja be a világ egyik legnagyobb zenészlegendájának rövid, négy évtizedes életét. Olyan fontos személyek szólalnak meg a könyvben, mint Lennon első felesége, Cynthia, hajdani barátnője, May Pang vagy Andy Peebles, angol riporter, aki pár nappal a gyilkosság előtt hosszú interjút készített a sztárral. Sok könyv készült eddig a… (tovább)

Róla szól: John Lennon

480 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635442201 · Fordította: Ajtonyi Gyula
480 oldal · ISBN: 9789635442973 · Fordította: Ajtonyi Gyula

Lesley-Ann Jones: John Lennon élete, szerelmei és halála

A Beatlesről már olvastam egyszer, off de ez most eléggé más volt (nyilván). Itt az együttes sokkal jobban háttérbe szorult, azt hittem, kicsit több szó lesz róluk. Soknak tartottam a kicsapongást is, olyan témákról, ami köthető volt valahogy Johnhoz, de elég nagy kitérő (pl. George Martin vagy Brian Epstein élete). Viszont a Kóda című fejezet jó kis összefoglalás volt a könyv végén. Elég hosszú, de Lennon-rajongóknak mindenképp megéri.
Kicsit más kép alakult ki bennem Johnról is, meg a Yokóval való kapcsolatáról is. A Halhatatlan Beatles-ben is másnak tűnt. Ezek szerint el kell olvasnom egy harmadikat, hogy biztosra menjek. :D off
Szeretem Johnt, felnézek rá, nagy művész és nagyszerű ember volt. off

480 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635442201 · Fordította: Ajtonyi Gyula
fruzsinaf>!
Lesley-Ann Jones: John Lennon élete, szerelmei és halála

Húzzunk le még egy bőrt a témáról; Lennon 80. születésnapján túl és halálának 40. évfordulójához közelítve.
Valószínűleg annak is követhetetlen aki tisztában van Lennon életével, munkásságával és annak fontosabb dátumaival. Zavaróan sok felesleges informaciot tartalmaz, összeollózott interjúkkal,csapongó fejezetekkel.
Akár jó is lehetett volna, de inkább egy összecsapott, septében,kötelezően kiadott könyv benyomását kelti.
Csakis Lennon miatt 4*.

FeketeAlex I>!

„Mindig tartsd nyitva az ajtót és a szívedet, bármi is a helyzet!”

FeketeAlex I>!

„Mindig készítsd fel magad az alternatív igazságokra!”

FeketeAlex I>!

Nem látják a suliban, hogy mindenkinél okosabb vagyok? A tanárok is hülyék? Csupa tök fölösleges információkkal bombáznak.

FeketeAlex I>!

Nem szomorkodom… Egyszer, valahol, a másik oldalon úgy is találkozunk majd.
    George Harrison

FeketeAlex I>!

Apa látványosan és hangosan tudott a világ számára beszélni a békéről és a szeretetről, de sohasem tudta ezeket kimutatni azoknak, akik a legtöbbet kellett volna, hogy jelentsék a számára.
    Julian Lennon

FeketeAlex I>!

A halála utáni nap beszéltem Yokóval, és az első dolog, amit mondott nekem, ez volt: „John nagyon szeretett téged”.
    Sir Paul McCartney

FeketeAlex I>!

Nagyon szerettem Johnt. És amikor ennyire szeretsz valakit, akkor szerintem sohasem tudod elfogadni, hogy tényleg meghalt.
    Sir Elton Hercules John

FeketeAlex I>!

Hiszen mindannyian erre vágyunk, nem igaz? A végső, az igazi szerelemre. Két lélek, egyetlen sors. Ha sikerül…