Mondd ​el, mire vágysz! 15 csillagozás

A leggyakoribb szexuális fantáziák és ami mögöttük van
Justin J. Lehmiller: Mondd el, mire vágysz!

Mire ​vágyunk a szexben? Merjünk-e beszélni legtitkosabb fantáziáinkról? Lehetséges, hogy megkapjuk, amit akarunk? Egyáltalán: mit árulnak el rólunk a vágyaink, és miért fontos, hogy megértsük őket? És vajon miben különböznek a férfiak és nők szexuális fantáziái?

Justin J. Lehmiller amerikai szociálpszichológus az elmúlt években átfogó kutatást végzett a szexuális fantáziák tárgykörében, hogy választ találjon ezekre a kérdésekre. Mondd el, mire vágysz! című könyve páratlan leplezetlenséggel tárja fel az olvasók előtt az emberi szexualitás világát. Nem csupán saját szexuális vágyaink természetébe nyújt bepillantást, de azt is megérthetjük, hogy partnerünk vágyai miért különböznek annyira a mieinktől.
Lehmiller szerint sokszor azért nem merünk beszélni vágyainkról, mert abnormálisnak hisszük őket, és ez a fajta elfojtás aztán kihat nemi életünkre is. A szerző ezért arra buzdít, hogy bontsuk le magunkban a szorongás és szégyenérzet falait, merjünk bátran beszélni… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2020
Jaffa, Budapest, 2020

Justin J. Lehmiller: Mondd el, mire vágysz!

Justin J. Lehmiller: Mondd el, mire vágysz! A leggyakoribb szexuális fantáziák és ami mögöttük van

Tavaly novemberben kezdtem el olvasni a könyvet. A kíváncsiság volt az ami hajtott előre, és amikor azt mondom, hogy faltam a lapokat nem kifejezés…kb. a könyv feléig. Aztán, valahogy ez az érdeklődésem alábbhagyott. Pontosan, hogy ez miért történt nem tudom. Lehet, hogy egy idő után érdemes félre tenni, és újúlt, tisztább fejjel folytatni a könyvet.
Sok mindennel azért tisztában van az ember, mégis rengeteg olyan dolog, vagy éppenséggel magyarázat van amiről még csak sejtésünk off sincs….
Akiben van akár csak egy kis kíváncsiság is, bátran kezdjen neki a könyv olvasásának!

Mircsi>!
Justin J. Lehmiller: Mondd el, mire vágysz!

Sokat nyűglődtem ezen, mert nem egészen erre számítottam, és ezért némileg unalmas volt. Az első fele kb arról szól, hogy kielemez egy amerikaiakat alapul vevő kutatást, hogy ki miről fantáziál, és gyakorlatilag ezt fejti ki (7 fő fantázatípust részletez jobban). Engem ez úgy kevésbé hatott meg, mert elég száraz volt, meg úgy igazából nem volt semmi meglepő az eredményekben. Aztán voltak részek arról, hogy a fantáziák mit mondanak el rólunk – itt sem volt semmi egetrendető igazából, aztán meg hogy mi értelme annak, hogy eddig ezeket megtudtuk, és hogyan valósíthatjuk meg ezeket a fantáziákat (már amennyiben ezek konszenzuálisak és nem veszélyesek) – ami szinén elég evidens volt.

Szóval sok újat nem mondott, azért szeretném kiemelni, hogy egy életre megjegyzem, hogy a bár viszonylag elenyésző mennyiségű ember fantáziál híres emberekről, akik mégis, azok között a legnépszerűbb szexuális irányultság szerint Scarlett Johanson és Channing Tatum. Ha szuperhősökről van szó, akkor Fekete Özvegy és Batman (a hetero nők körében), de a meleg férfiak Supermant és Amerika kapitányt preferálják. Kb a fenti tények voltak számomra érdekesek ebből a könyvből. :D

Mr_Catharsis91>!
Justin J. Lehmiller: Mondd el, mire vágysz!

Hát ez is egy olyan könyv, amit mindenkinek el kéne olvasnia, csak hogy tisztába kerüljünk a témával. Jó-pár meglepő dolog volt benne, de mivel alapvetően nem vagyok sem prűd, sem túl konzervatív, inkább csak pontosabbak lettek a dolgok és igazolást nyertek a korábbi elképzeléseim. A számokon és statisztikákon már annál inkább megvolt a „Hmmm NOT BAD” reakcióm.
Valamennyien nyugodtabbak lehetünk, ezen könyv elolvasása után, bár azért nem mindenki teljesen. :D

Leo>!
Justin J. Lehmiller: Mondd el, mire vágysz!

Szóval… beszéljük a szexről! Mindenki csinálja, vagy legalább is szeretné csinálni. De vajon mik az emberek erotikus vágyai, és megélik-e őket? A vágyaink megértése hozzásegíthet egy teljesebb (szexuális) élethez? Ezek a kérdések, amelyek Justin J. Lehmillert érdekelték.

Részletek a blogomon: https://kbkonyvesblog.wixsite.com/kbblog/post/mondelmirevagysz

konyvkritika>!
Justin J. Lehmiller: Mondd el, mire vágysz!

Ebben a könyvben több kutatásnak és felmérésnek az eredményét olvashatjuk, különböző nemű, életkorú, vallási és politikai irányultságú vagy párkapcsolati beállítottságú emberek fantáziája tárul elénk.⁣

Az egyik legfontosabb eredménye ennek a kutatásnak az, hogy a pszichológia, az evolúció és a kultúra nagyon is befolyásolja azt, hogy miről fantáziálunk és hogy ennek mi áll hátterében.⁣

Ami azonban még ezeknél a fantáziáknál is fontosabb, az a meghitt, bensőséges és egészséges párkapcsolat, amiben helye kell, hogy legyen az őszinteségnek és az ítéletmentes kommunikációnak.⁣

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/justin-j-lehmiller-mondd-%e2%80%8…

Thorpapa>!
Justin J. Lehmiller: Mondd el, mire vágysz!

Nagyon tanulságos könyv. Szívem szerint minimum házasságkötéskor osztanám kötelezően, de akár már középiskolában is tartanék belőle órákat. Bár ez a mai Mo.on szinte tűzzel vassal üldözendő lenne, ezért is tartunk ott ahol. A könyv amerikai statisztikai adatok alapján készült, de rá lehet ismerni a magyar társadalomra is sajnos.

L_B_Mariann P>!

…a BDSM eltereli a figyelmet és kizökkenti a tudatot, vagyis segít elmerülni az adott pillanatban.

L_B_Mariann P>!

…a legtöbb dologról, ami a férfiak fantáziáiban megjelenik, a nők is fantáziálnak, és fordítva.

L_B_Mariann P>!

Vajon a fantáziáink maradjanak-e azok, amik – csupán fantáziák –, vagy beszéljünk is róluk, netán meg is valósítsuk őket a gyakorlatban? És ha igen, melyeket? És hogyan fogjunk hozzá mindehhez?

L_B_Mariann P>!

…nem feltétlenül tudjuk előre, hogy mit fogunk szeretni, amíg ki nem próbáljuk.

L_B_Mariann P>!

Általános szabály, hogy nem szabad semmilyen fantáziát kiélni, amelynél hiányzik a felek határozott és egyértelmű hozzájárulása. A kölcsönös beleegyezésnek az elejétől világosnak és egyértelműnek kell lennie, és menet közben lehetőséget kell adni a hozzájárulás visszavonására, például egy „biztonsági kulcsszó” megadásával, arra az esetre, ha valamelyik fél fizikailag vagy érzelmileg kényelmetlenül érezné magát.

L_B_Mariann P>!

Élvezni akarjuk a partnerünk ellenállhatatlan vonzerejét, amikor szó szerint nem bírjuk levenni a kezünket egymásról.

L_B_Mariann P>!

…a nőkre sokkal jellemzőbb, hogy a szexuális fantáziáikban a vágy tárgyaként tekintsenek magukra. Ezért a konkrét partner kiléte nem annyira fontos a nők számára, mivel általában – bár nem mindig – ők maguk vannak a fantázia középpontjában, nem a partnerük. Ezzel szemben a férfiakra sokkal jellemzőbb, hogy fantáziabeli énjüket nem mint a vágy tárgya, hanem mint a vágy tárgyát magáévá tevő személy jelenítsék meg, ami miatt számukra fontosabb lehet, hogy egy adott személy lebegjen a szemük előtt.

L_B_Mariann P>!

Amikor A szürke ötven árnyalata című népszerű BDSM témájú regény első filmadaptációja megjelent a mozikban, a közönség soraiban nagyrészt nők foglaltak helyet. A vetítés első hétvégéjén a jegyvásárlók több mint kétharmada nő volt! Mi lehet ennek az oka? A felmérésem eredményei részben magyarázatot adnak: a nők szinte minden alkategóriát tekintve sokkal gyakrabban fantáziálnak BDSM-szexről, mint a férfiak.

L_B_Mariann P>!

A legtöbb szexuális zavar hátterében ugyanis nem fiziológiai, hanem pszichológiai okok húzódnak meg. Bár ez aligha új felismerés, úgy tűnik, mintha tudatosan feledkeznénk meg róla, mert túlságosan kényelmetlen szembesülni vele. Sokkal könnyebb
bekapni alkalomadtán egy-egy pirulát, mint szembenézni a problémákkal, és megpróbálni megbirkózni az elfojtások okaival.

L_B_Mariann P>!

Amikor arra kértem a résztvevőket, hogy írják le, hogyan éreznek a mindenkori legkedveltebb fantáziájukkal kapcsolatban, azt figyeltem meg, hogy minél negatívabb érzelmek tapadtak hozzá (például bűntudat, szégyen, félelem, szorongás, undor), az adott személynek annál több szexuális problémája volt. De ez még nem minden. Ezek az érzelmek
képesek megakadályozni, hogy egészséges szexuális kapcsolatokat létesítsünk és tartsunk fenn. A szexuális elfojtás ugyanis komoly érzelmi terhet és frusztrációt ró ránk, amit néha a partnerünkön verünk le. Hiszen sokkal egyszerűbb a partnert hibáztatni saját alkalmatlanságunk miatt, mint felvállalni és beismerni, hogy a legtöbb szexuális teljesítőképességbeli probléma a saját problémáinkból ered.