30 ​recept tojással 3 csillagozás

30 recept tojással

A Formás szakácskönyvek a kezdő szakácsoknak is könnyen elkészíthető, egyszerű ételektől kezdve az ínyencek ízlésvilágának is megfelelő, különleges ételekig rengeteg receptet sorakoztatnak fel az oldalaikon. Az érdekes forma és a különleges konyhát idéző tartalom révén a sorozatnak ott a helye minden háziasszony konyhájában, hiszen új oldaláról ismerhetik meg a jól bevált alapanyagokat, például a tojást, a burgonyát, a paradicsomot vagy a gombát, de elkalandozhatnak a hamburgerek, lekvárok, koktélok, muffinok és macaronok világába is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Formás szakácskönyvek Napraforgó

Napraforgó, Budapest, 2014

ViraMors P>!
30 recept tojással

Engem ezzel a könyvvel eléggé átvertek… Oké, hogy az a recept is tartalmaz tojást, ahol a tésztába bele kell ütni egyet vagy kettőt, de azért a 'tojással' cím alapján komolyabb tojás tartalomra számítottam. Ráadásul ahhoz képest, hogy kezdő szakácsoknak ajánlják a könyvet, ebben azért eléggé ingadozott a szint. Kezdve az olyan szendvicsektől, amikhez teljesen fölösleges receptet is készíteni, a szinte randomnak ható salátákon át a macerás tésztákon keresztül a komoly odafigyelést igénylő alapanyagokig volt itt minden. Olyan érzésem volt, mint ha valaki beírta volna egy receptoldal keresőjébe a hozzávalókhoz, hogy 'tojás' és az első 30 találatot beletette volna a könyvbe :(

Kiskópé P>!
30 recept tojással

Ez a könyv nekem kicsit csalódás volt, mert valahogy olyan receptekre számítottam, hogy pl a főtt tojás jobban előjön benne, nem pedig fánk és palacsinta, szóval nem hozzávalóként, hanem főszereplőként vágytam a tojásra. Nemtom érthető min csalódtam, no.
De finomak és ötletesek, van közte külföldi is persze, csak én másfajta tojásos receptekre számítottam.
De tök jól néz ki a könyv ám :) És örülök, hogy ezeket a formákat kitalálták, mind beszereztem :D

Eszter_28>!
30 recept tojással

A könyv kinézete jobb, mint tartalma. Legalábbis nekem egyik recept sem volt szimpi, mert nem szeretem a halat, szerintem a gesztenyéhez nem megy a panír és a kenyérleves undorító…