24 ​mese téli estékre 8 csillagozás

24 mese téli estékre

A hideg, téli napokon, amikor hamar sötétedik, és nem lehet sokáig kinn szánkózni, merülj el kedvenc Disney-hőseiddel ebben a huszonnégy hol vidám, hol megható téli történetben. Vegyél részt Matuka északi-sarki expedícióján, vidulj együtt a 101 kiskutyával, szurkolj a magányos Quasimodónak, és olvasd el Micimackó kedves ünnepi versikéjét!

Eredeti cím: 24 Histoires pour le soir en attendant Noël

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
70 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633430781 · Fordította: Luca Anna

B_Viki23
24 mese téli estékre

Ritka amikor mesét olvasok vagy hallgatok, de amikor megteszem, akkor jól esik kilépni a komfortzónámból.
Aranyos kis rövid karácsonyi szösszenetek.
Egyik kedvenc ünnepem, így ezért is tetszett.
Összességében jó volt, de a gyerekeknek több rajzot is tartalmazhatna. :)

Beriniki
24 mese téli estékre

Aranyos kis mesekönyv, ami tökéletes advent minden estéjére. Ad egy kis hangulatot :)

Baraby P
24 mese téli estékre

Gyerekként imádtam volna egy ilyen adventi kalendáriumot, amiben minden estére jut egy aranyos mese kedvenc Disney szereplőimmel
A történetek rövidek (3-4 oldal) így a kisebb gyerekeket is leköthetik (talán.. nem tudom, nincs gyerekem csak tippelek) bár lehetne benne több és nagyobb kép az ő kedvükért.

Hosszú lenne felsorolni melyik történetek tetszettek, így inkább azt emelném ki, amelyik kevésbé volt jó szerintem:
– Matuka expedíciója (Verdák)
– A rejtélyes utazás (Aladdin)
– Micimackó költeménye

Perly P
24 mese téli estékre

Aranyos téli és karácsonyi mesék voltak. Különösen örültem A Notre Dame-i toronyőrnek, A Szépség és a Szörnyetegnek és a Verdáknak. ♥
2-3 oldalasak, ezért több a szöveg, mint az illusztráció. Nagyon tetszett, hogy mindegyik történet külön háttérszínt kapott. Ez egy kicsit enyhítette a rajzok iránti sóvárgásomat. :-)
A fordítás nem volt rossz. Egyedül a 101 kiskutyáén akadtam fenn. Nem kicsit szúrta el a fordító a kicsik neveit, arról nem beszélve, hogy Perdita elvileg piros pulcsit kap ajándékba, de a képen narancssárgán pompázik az említett ruhanemű. Mondjuk, erről nem Luca Anna tehet…

Elefáni P
24 mese téli estékre

Aranyos volt, egész szépek voltak a rajzok is :)

Perly P

– Csak nem te is hiszöl a Télapóban?!
– Naná! – felelte büszkén a hippi verda. – És nem most fogom feladni ezt a meggyőződésemet!

14. oldal, 3. fejezet - Verdák: Matuka expedíciója (Egmont-Hungary, 2011)

Caledonia_Valley P

A reggeli napfényben szikrázott a hó Kipufogófürdő utcáin. Matuka, az öreg vontató satufékkel robbant be Tőtike kávézójába, egy levelet lobogtatva.

B_Viki23

– Mindenki elesik az elején – mondta Belle.
– Ez is a tanulás része.

A Szépség és a Szörnyeteg: A szánkóút