1001 ​film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz 53 csillagozás

Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Minden, amit tudni akarsz a filmekről, amelyeket feltétlenül látni kell – mind az 1001-et. Ha kedvenc mozidról szeretnél többet megtudni, vagy azt eldönteni, mit nézz meg ma este, az 1001 filmhez bátran fordulhatsz. Itt mindent megtalálsz: az alapműveket, amelyeket talán kihagytál, éppúgy, mint a klasszikusokat, amiket nem lehet elégszer megnézni.
Bárhol ütöd is fel a könyvet, egy nagyszerű filmről olvashatsz, a legfontosabb adatokkal és néhány meglepő ténnyel együtt. Ha DVD- vagy videogyűjteményt állítasz össze, itt megtalálod a nélkülözhetetlen segítséget. De még az alkalmi mozinéző is élvezetét lelheti a szórakoztató kötetben.
Filmszakosok, mozibolondok, lelkes rajongók és régi filmemlékeiken nosztalgiázni vágyók – itt a helyetek! Több mint egy évszázad legemlékezetesebb mozgóképeiről találtok információkat és ismertetéseket.

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 1001...

GABO, Budapest, 2011
GABO, Budapest, 2007

minnie>!
Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Tetszik, tetszik. Csak az a baj, hogy túl sok az olyan film, amit nem értek mért van benne.
Viszont jó párat kiirtam belőle, amit megszeretnék nézni. Számszerint 54-et. :D Remélem meg is fogom őket nézni. De azért még bőven ráérek. :D

(Külön öröm, hogy volt egy pár Audrey Hepburn-ös film. :))

Light_House>!
Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Őszintén szólva többre számítottam. Gondolom, ahány ember, annyiféle változata lenne ennek a könyvnek. De meglepő volt, hogy egy Bud Spencer film se volt benne, vagy A piszkos tizenkettő, vagy Dirty Dancing, Ghost… és még sorolhatnám.
Azt vártam, hogy majd nem győzöm kiírni belőle a filmeket, amiket meg akarok nézni… Hát nem így lett. Egy-két film érdekelne, de ezek már rég a bakancslistámon voltak.

elkepzeltkonyv>!
Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Alapvetően a hollywoodi ízlés jelenik meg benne, de sajnos a 2019-es kiadásban már sok olyan film van, amelynek egyáltalán nincs művészeti értéke. Ez nem feltétlenül a szerkesztők hibája, hanem a megjelent filmeké…

Steimetz>!

Olvasott?
Inkább azt mondanám: olvastam, olvasom, olvasni fogom.
Nagyon szeretem forgatni, rendkívül sok infóval ellát. Tartalmazza a mozi eddigi történetének legfontosabb filmjeit.
Sokszor adott ötletet új film megtekintésére, beszerzésére.
(egy pici negatívum: az egyes filmek összefoglaló adatai pár helyen pontatlanok.)
Filmrajongóknak kötelező!
Érdemes utánaszámolni, ki hány filmet látott a könyvben lévőkből.

hal500>!

Meglepően ügyes leírások.
Remek képek jó arányérzékkel válogatva.

Ott van a polcon, jól elérhető helyen. Mindig csak egy pillanatra akarok belenézni… Majd 30 / 45 / 60 perccel később feleszmélek. És közben részben újra átéltem néhány kedvenc filmélményt, avagy kedvet kaptam még tíz másikhoz. Minden egyes alkalommal. Ezt szeretem benne a legjobban: kritikus is (helyes!), de alapvetően nagyon lelkes az írás (ennyi szerzővel ez külön dicséretes eredmény). És nem sorol szigorú kategóriákba, valahogy tiszteli a filmek egyediségét.

A többi 1001 / 501 / 301 stb. könyv, amikbe belenéztem, sokkal felszínesebbnek, erőltetettnek tűntek, de ez lehet, hogy felszínes ítélet.

Nyilván egy ilyen listába pont 1001 helyen lehet belekötni – ebbe is, én is megteszem fejben – mégis összességében jól eltalált az egész.

Érdekesebb lenne tényleg úgy meghalni, hogy mindent láttam.

eliszon>!
Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Remek filmes gyűjtemény, nyilván hiányoznak belőle remek filmek, de hát ha bele gondolunk (és belelapozunk a könyvbe) 1001 film igazán kevés. Igazi filmrajongóknak kötelező, vagy nagyon ajánlott, ugyanis a kritikában, gyakran a filmtörténelmi helyét is taglalják az adott alkotásnak, s így olyan művekre is bukkanhatunk amit (esetleg a fiatal korunk miatt) nem ismerhetünk. 1902-től vannak benne a filmek, és olyan élvezetesek a kritikák hogy abban a percben nekiülnék az adott filmnek! Egyetlen hibája van, néha a kritikák/ajánlók elég spoileresek… :)

Adam_Taylor>!
Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Hiteles, adatokkal teli, monumentális vállalkozás. Megtalálhatók benne az igazi alapművek és kultfilmek, ugyanakkor bőven lehet belőle csemegézni, szemezgetni, mit is nézzünk meg legközelebb. Kedvenc filmes témájú könyvem, naponta előveszem és leggyakrabban ezt használom filmajánlónak.

mcborzaska>!
Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Eléggé sok bepótolni valóm van. Sok érdekes filmet láttam benne, amit majd valamikor meg kéne nézni.

henryhill>!
Steven Jay Schneider (szerk.): 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

Az egyetemes filmtörténetben kirándulóknak és téjékozódni kívánó olvasóknak, nézőknek nagyon javallott kezébe venniük ezt a könyvet. Úgy vélem elég hitelesen összeállított lista a múlt század korszakos filmjeiről.

Ezt a könyvet itt említik