„Te ​is más vagy, te sem vagy más” Képzők könyve 0 csillagozás

Ötletek, segédletek, módszerek és gyakorlatok fiatalok és felnőttek informális, iskolán kívüli interkulturális neveléséhez
Pat Brander – Carmen Cardenas – Juan de Vicente Abad – Rui Gomes – Mark Taylor: „Te is más vagy, te sem vagy más” Képzők könyve

Könnyű ​azt mondani, „nincsenek előítéleteim”, vagy azt „nem vagyok rasszista, semmi közöm a történtekhez”, vagy „nem én hívtam a menekülteket”. Nehéz azonban azt mondanunk, hogy „nem vagyok hibáztatható azért, ami a múltban történt, de felelősséget vállalok azért, hogy ami történt, az a jövőben ne ismétlődjék meg”.

A Képzők könyve eredetileg 1995-ben készült a „Te is más vagy, te sem vagy más” rasszizmus, xenofóbia, antiszemitizmus és intolerancia elleni európai ifjúsági kampány képzési segédanyagaként. A Képzők könyve (Education pack) nem sokkal 1995-ös kiadása után az ifjúsági interkulturális neveléssel és képzéssel foglalkozók referencia munkájává vált Európa-szerte és azon túl. Sok nyelvre fordították le, és mára az Európa Tanács egyik legsikeresebb és legkeresettebb kiadványa.
A könyv hasznossága az ajánlott módszerek változatosságából és kreativitásából fakad. A szerepjátékok, helyzetgyakorlatok, esettanulmányok és a kooperatív csoportfoglalkozások tíz évvel a… (tovább)

Mobilitás, Budapest, 2006
210 oldal · ISBN: 9789638696762 · Fordította: Nagy Noémi, Gesztes Olympia