100 ​mese Mátyás királyról 7 csillagozás

100 mese Mátyás királyról 100 mese Mátyás királyról

Ki ne hallott volna a világ legigazságosabb uralkodójáról, a furfangos Mátyás királyról? Mátyásról, aki óvja a szegényeket és elesetteket, móresre tanítja a dölyfös hatalmaskodókat, és jót nevet, ha valaki még az ő csavaros eszén is képes túljárni? Gazdagon illusztrált kötetünkben százat gyűjtöttünk össze a legjobb Mátyás-történetekből, köztük olyan örökérvényű fabulákat, mint Az igazmondó juhász, A kolozsvári bíró és az Egyszer volt Budán kutyavásár. Miközben jót derülünk az országot álruhában járó legendás király éles elméjén, illetve a pórul járt kapzsi uraságokon és haszonlesőkön, tanulunk is: erkölcsről, igazságról és bölcsességről.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 100 mese Alexandra

Alexandra, Pécs, 2023
Alexandra, Pécs, 2020
278 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634474685 · Illusztrálta: Bosnyák Mihály
Alexandra, Pécs, 2019
280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634474685 · Illusztrálta: Bosnyák Mihály

Praetorianus P>!
100 mese Mátyás királyról

100 mese Mátyás királyról A bölcs és igazságos uralkodó, aki móresre tanítja az urakat és megvédi a szegényeket

Mátyás gyerekkoromban nagy kedvenc volt, de a kötetben szereplő történeteknek mégis talán a tizedét ismertem. Kislányom valószínűleg kevésbé élvezte, mint én (ő inkább valahogy a hercegnős vonal felé húz…), de azért tisztességgel végighallgatta és véleményezte az olvasottakat. A régies szöveg kicsit nehezítette a dolgát, de nagyrészt értette a meséket, a tanulságokat pedig megbeszéltük. A kötet nagyon igényes, szép képekkel és minőségi kötésben, nemtől függetlenül lényegében minden mesekedvelőnek ajánlom.