100 ​magyar népmese 23 csillagozás

A Magyar népmesék sorozat teljes kiadása
100 magyar népmese

A ​Magyar népmesék sorozat valódi kulturális kincsünk: ezeken a meséken több generáció felnőtt már, a sorozat zenéje, a főcím ágról ágra szálló madara mindannyiunk közös élménye és emléke. A történetek valódi családi mesék, amelyek tökéletesen alkalmasak arra, hogy közelebb vigyék a gyerekekhez népmesei hagyományunkat. A 100 magyar népmese kötet egyedülálló gyűjtemény, amelyben a sorozat valamennyi darabja helyet kapott, s amelynek éppen ezért ott a helye minden család könyvespolcán.

A Magyar népmesék sorozat 1977-ben született Mikulás Ferenc ötletéből. A Kecskeméti Filmstúdió vezetője és a sorozat rendezője, tervezője, Jankovics Marcell elhatározták, hogy az egyes epizódokban az adott tájegység népművészeti motívumait, viseletét és tájnyelvét jelenítik meg. A sorozat zenéjét az autentikus népdalelemeket saját dallamokkal elegyítő Kaláka együttes írta. Az így létrejövő képi, zenei és szövegvilágnak köszönhetően a Magyar népmesék népszerűsége több mint három évtized múltán… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2015

KönyvParfé

100 magyar népmese A Magyar népmesék sorozat teljes kiadása

Ez a mesegyűjtemény visszarepített az időben. Újra bekuckóztam a kanapéra, vártam az esti mesét, és azt kívántam, kezdődjön el a jól ismert főcímdal.
A kiadványba belelapozva láthatod, hogy pontosan olyan a mesekönyv, mint a tévében látott sorozat: szép, színes és részletgazdag. Élmény már kézben tartani is, én legalábbis rögtön átmentem kisgyerkőcbe, amikor kinyitottam. De a legfantasztikusabb ebben a könyvben, hogy olvasás közben hallani véltem a narrátort, aki egy jó mesélőhöz híven elcsalt és ott marasztalt egy-egy történet erejéig. Jókat somolyogtam a nyelvezeten, a rég elfeledett szavakon és persze a humoros, tanulságos elbeszéléseken.
Minden lapja nosztalgia. Kedvenc! :)
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2016/04/01/ko_leves#more7870220

CsakSimánDorka P

100 magyar népmese A Magyar népmesék sorozat teljes kiadása

A fiúk IMÁDJÁK! Szerintem ez egy olyan mesekönyv lesz az életükben, amit később a saját gyerekeiknek is elolvasnak, vagy legalábbis beszélnek róla. Napközben meg szoktuk nézni a tv-ben a Magyar népmeséket este pedig azt a mesét olvassuk fel, amit láttak.
Az illusztrációk gyönyörűek és tényleg benne van az összes magyar népmese. Egy ideig biztos, hogy nem unatkozunk, hisz eltelik egy pár hónap, amíg az összes mesét végigolvassuk nekik. Már meg is van a kedvenc mese, mégpedig A Só.

BeliczaiMKata

100 magyar népmese A Magyar népmesék sorozat teljes kiadása

Mindig is nagyon szerettem a Magyar Népmesék sorozatot, ezért nem is volt kérdéses, hogy megszerzem a könyvet. Tele van azokkal a gyönyörű rajzokkal, amikből a rajzfilmek készültek, és a meséket olvasva is szinte hallja az ember az eredeti narrációt. Amennyire meg tudom ítélni, egy az egyben ugyanazt a szöveget adták nyomtatásban, mint ami annak idején a mesék alatt hallható volt. Gyerekeknek is tetszett, kisfiam mindig azt mondta esténként: „Anya, a királyosból!”
Volt egy mese, ami nagyon nem tetszett, illetve voltak olyanok, amik egy-két részletet kivéve ugyanazok voltak szinte, de a mesék már csak ilyenek, hasonlítanak egymásra.

mrsp

100 magyar népmese A Magyar népmesék sorozat teljes kiadása

Abszolút egyetértek a fülszöveggel – ennek a könyvnek tényleg ott kell lennie minden család könyvespolcán. Mert ez a súlyos kis könyvecske egy egész mesevilágot rejt magában, ami kitűnő szórakozást nyújthat mindenkinek, kicsiktől a nagyokig.

Én magam a Magyar Népmeséken nőttem fel, legalábbis a DVD-változaton, és minden nap elvarázsoltan néztem a mesés, színes illusztrációkat, amelyek érdekesebbnél érdekesebb történeteket vonultattak fel előttem. Volt olyan mese, amit 10-15-ször is láttam, annyira tetszett. Így mikor felütöttem ezt a könyvet, gyerekkorom világa elevenedett meg a szemem előtt, pontosan ugyanazok az illusztrációk, ugyanazok a történetek! Fantasztikus. Ez a könyv jó lesz anyának nosztalgiázni, a gyermeknek pedig új meséket megismerni. Ezért ajánlom mindenkinek, mert az egész családnak szórakozást nyújthat. :)

Gáborr_Nagy

100 magyar népmese A Magyar népmesék sorozat teljes kiadása

A Magyar népmesék sorozat szövegeinek kiadása. És sajnos könyvben nem is működnek jól, ezek a film nélkül sántítanak, túl szűkszavúak, nem szépek a megfogalmazások, nem jó őket felolvasni, és olyan is van, ami így értelmetlen is. Át kellett volna dolgozni őket. A képek nagyon szépek, azok is a sorozatból származnak.

Indie P

Újra gyereknek éreztem magam :D

eda2424

100 magyar népmese A Magyar népmesék sorozat teljes kiadása

A tájszólásos nyelvezete kissé zavaró gyermekeknek felolvasva,de a történetek nagyon jók.A nagylányom imádja a digitális formátum megnézése után is.

gjudit8

100 magyar népmese A Magyar népmesék sorozat teljes kiadása

Remek dolog, hogy együtt látni ezt a sok szép mesét, csak kár, hogy nem figyelmeztetnek előre, hogy ezek rövidített változatok, időnként elég durva meghúzásokkal!

sztimi53 P

Keserves helyzetemben eszembe jutott, amit az iskolában tanultam volt, hogy élt egyszer egy Diódénes nevű bölcs görög ember, aki hordóban lakott.

75. oldal, Alexandra, 2015.

Kapcsolódó szócikkek: Szinópéi Diogenész
Gáborr_Nagy

Hát a liba is, ahogy fogta, útközben le-lefosta, összetollazta, azt ez unta vinni.

(A bugyuta ember)

AnitaZoé P

Lassan húzd, te szegény ember,
meg ne sértsed gyenge karom!
Gyenge karom nyirettyűje,
Király Erzsi hegedűje.

183. oldal (A szegény ember hegedűje)