Gab értékelése

Gab
Marcello D'Orta: Én, reméljük, megúszom

Minden nagyobb ünnep előtt a mamám nekiveselkedik és 2 napig csak süt és főzz. Így volt ez idén Húsvétkor is. Ilyenkor mindig valamelyik unoka megy neki kuktáskodni, idén rám került a sor. Miközben vártuk, hogy kisüljön a piskóta, ebből a könyvből olvastam fel neki, annyira tetszett neki, akkorákat kacagott, hogy a piskóta majdnem megégett.
A kedvenc amikor egy regény cselekményét kellett visszaadni:
2 szerelmes
egy ármánykodó Donrodrigo
papi figyelmeztetés az ármánykodásról
2 szerelmes összevész majdnem meg is rugdossák egymást :))
Azután pestis, meg egy kis kolera is
Mindenki meghalt ,térdig jártak a hullákban, aki még nem halt meg, mindjárt az is meghalt
Donrodrigonak megsárgult az arca, bűzlött a pestistől, aztán meghalt.
2 szerelmes egymásra talál és elköltözik Spanyolországba.
A történet nagy vonalakban. Ki ne akarná elolvasni? Ráadásul sorozat is készült belőle. Ki ne akarná megnézni?

Marcello D'Orta: Én, reméljük, megúszom

A kisdiáknak vannak gondolatai. Mindenféle gondolatai, okosak meg képtelenek. A maga kis világában többnyire a helyükön vannak. A kisdiáknak van szeme. Úgy lát vele, ahogy neki kell. Füle is van, azt hallja vele, amire szüksége van. De mi történik, ha gondolkodása, látása, hallása kénytelen a felnőttek világához igazodni? Egyszerre minden kisiklik, eltorzul, kilódul a helyéből. A kisdiákkal az iskolában dolgozatot íratnak. A dolgozat címe a felnőttek eszéhez igazodik. A kisdiák meg mondja a magáét. Próbálja összecsirizelni törmelékismereteit. Nem azt mondja, amit kell, hanem, amit tud. A nagyok világa meg a kicsik világa egymásba tolakszik. S ez ellenállhatatlanul humoros. Karinthy tudta ezt: zseniális hamisítványt írt a Tanár úr kérem-ben. Ebben a könyvben igazi dolgozatok vannak. Nápoly környéki gyerekek írták. Náluk különbet Karinthy se tudott. De kificamodott mondataik, kancsal látásuk, meghökkentő igazmondásuk nemcsak viharos jókedvre derítik az olvasót. Be kell látnia, az együgyű fejekben valami romlatlan bölcsesség is fészkel.