VERDI értékelése

VERDI>!
Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

A Biblia olvasása nálam nem kényszer, csak élvezet egy hitből épített alak szíve teste lelke mája, a templomainak, tanításának elemi romantikája. Ez csak élvezet a rajta levő gondolkodásnak, és elmélkedéseknek. Nem azért olvasom a Bibliát (Újszövetséget) mert kell, hanem mert akarom, és ennek az akarásnak a hit ad e értelmet, (kell e hogy egyáltalán adjon neki valami, vagy valaki értelmet) nem tudom. De egyet tudok, valahogy több vagyok azzal, hogy elolvasom e sorok dolgait.
Az, hogy így volt e, vagy nem, teljesen értelmét veszti a könyv mondanivalója miatt. Ha valaki azért nem szereti, mert nem hisz, vagy nem hisz a hitben, vagy nem hisz a papságban, tegye. De a lelki nyugalom tava, ha e könyvnek az olvasásával nyugszik le, illetve, az alapkérdések megvitatása, az alaperkölcsök elsajátítása ilyen formában történik, és ez valakinek jó, akkor jó. Érezni kell, hogy mi a jó.

Én hiszek e? Talán igen. Járok e templomba? – nehéz kérdés, mert úgy vagyok ott, hogy nem vagyok ott, de a hit a belsőm része, ott is marad, akár mi is az, meg itt is marad.
Még egyszer, járok e templomba(?), talán igen. Jó volt olvasni. Miért, mert éreztem a szabadságot, jó volt.

Akármikor a kezembe veszem, eszembe jut az a szabadság, amikor csak megtehettem, hogy Bibliát olvashattam a nap fénye alatt, és abban a pár órában csak az érdekelt, az olvasásalatt hogy elfelejtsem azt ami akkor nyomta a vállamat, és sikerült. (?)
Hit kell (?) – igen, – hinni valamibe kell, de ha már ezért az érzésért megéri, miért kell mindig hangoztatni, hogy ki miért olvassa:

Mert megtehetem, és mert akarom.

Nem azért olvasom a Bibliát (Újszövetséget) mert kell, hanem mert akarom.

Bonyolultabban:
Sajnos van olyan, amit azért kell olvasni mert kell, és nem ezért nem kell, mert akarom.

Nem a lényeg a lényeg, hanem a cél lényege az erkölcs, és az értelmi vetület.

Ez jutott eszembe közbe:

"Jézus a kérdés és a válasz,
Jézus az ami nem lehetsz,
Jézus csak azt kéri: Válassz!
Nem Ő dönt, erre nem mehetsz!"

……………így alakult. Ennyi.

Újszövetség / Zsoltárok / Példabeszédek

Ez a könyv nem árusítható!
Magyarországi Gedeon Társaság H-1601 Budapest, Pf. 56
Fordította Károli Gáspár. A fordítást az eredeti szöveggel egybevetette és átdolgozta Ravasz László
A Nemzetközi Gedeon Társaság The Gideons International 2900 Labanon Rd. Nashville, Tenesse 37214 USA