Shil értékelése

Shil>!
Vavyan Fable: Tündértánc 1-2.

Ismét végeztem és kénytelen, kelletlen elváltam Seymtől és Liliától. Karácsony előtti ideális mesés, tündérporos, izgalmas, kalandos könyv, egy csepp valószerűvel fűszerezve. Továbbra is nagykedvenc és még sokszor elő lesz véve, ez tuti. Csak ajánlani tudom annak aki el szeretne belebújni egy jó kis mesébe, aki jobban meg szeretné érteni az életet, önmagát, a sártekén velünk élő élőlényeket, és olykor olykor még egy jót kuncogni is szeretne. Egyik kedvenc idézetem is e könyvből való és esküvős ésnegyéb fontos és szép alkalmakra gyarkran használom: „A hétfejű sárkány hét boldog mosolya legyen veletek!” Békés, mesékben, varázslatban gazdag ünnepeket kívánok mindenkinek!

Vavyan Fable: Tündértánc 1-2.

Melyik kép és melyik tükör? Melyik a hang, melyik a visszhang? Ismét film- és élet-forgatás zajlik; filmképek, életképek, vágyképek, rémképek és jelképek jobb- és baljós özöne káprázik át egymáson s ugyanígy a szerepeken-szereplőkön, írón és olvasón. Amint a tíz évvel korábban született Álomhajsza című ikertörténet (s immár azzal/azokkal is egymást trükkösen tükrözve); sodró-nyűgöző, vakító és látni tanító Tündértánc forgatagában, józan delíriumában, ihletett és ihlető bizonyosságai és bizonytalanságai közepette újólag és folytatólag a legbecsesebb és legkényesebb érték: a Szeretet számolhatatlan esélyét, lehetőségét és lehetetlenségét villantja és mérlegeli az Új Könyv is; úgymód, amint a kaleidoszkóp „anyagkészlete” mindig változatlan, ám soha egymás után kétszer azonos ábrát ki nem vet. Ami kétségtelen: érdekes is, érdemes is gyakorolni a Tündértánc-lépéseket!