LuPuS_007 P értékelése

LuPuS_007 P>!

Hankiss Elemér: Ikarosz bukása Lét és sors az európai civilizációban

Nem egy egyszerű teadélutáni könyv.
Olyan mélyre merül a LÉT és a SEMMI után kutatva, hogy szinte elveszik az általa keltett információ hullámokban.
Ezek alapján fel kell ismernünk, hogy mégis az egész könyv magáról az ÉLET-ről szól és annak imádásáról. Nem szabad elmenni mellette. Élvezni kell minden jó/rossz pillanatát.

1.990 FtHernádi Antikvárium
1.800 FtRégikönyvek.hu antikvár
1.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Hankiss Elemér: Ikarosz bukása

Ki ne emlékeznék Breughel híres képére, az Ikarosz bukásá-ra. Szép és döbbenetes kép. Már-már idilli tájon békésen szánt a szántóvető, halászik a halász, legelteti nyáját a juhász, vitorláikat bontják a hajók. És senki sem figyel föl arra, hogy ebben a békés, hétköznapi pillanatban valaki a magasból, szárnyaszegetten, belezuhan a tengerbe. Nem ismerünk-e magunkra a szántóvetőben, juhászban, halászban? Belemerülve mindennapjaink gondjaiba-örömeibe, mi vajon észrevesszük-e az élet nagy drámáit? Látjuk-e, hogy a Lét tündöklő fényei és sötét árnyai időnként átsugároznak a mindennapi élet felszínén? Tudjuk-e, hogy -Ingmar Bergman szavaival élve- egy nagyon nagy történet szereplői vagyunk? Tudjuk-e, hogy életünk, akár akarjuk, akár nem, Sorssá alakul át? S vajon van-e lehetőségünk arra, hogy mi alakítsuk sorsunkat? Az emberi kaland című trilógia e harmadik kötetében ilyen kérdésekre keresi a szerző a választ.