Christine_ értékelése

Christine_

Szilágyi Cs. Tibor: Harakiri Tanfolyam kezdőknek

Hatalmas összegért valami 50-100 forintért vettem egy antikváriumban, egyedül a borítója fogott meg, egy mesebábu, akinél kés van és véres. Unalmamban vettem, azóta rongyosra gyűrött ezerszer elolvasós, mindenkinek azt ajándékozó (persze más példányt) lett belőle. Bevallom szomorú lettem, mikor megtudtam, hogy az író már nem él, találkozni akartam volna vele. Kimondja a könyvben azt, amit mások nem mernek, azokat a dolgokat, amiket az ember magában ezerszer elmondott már, de leírni nem merte, se kimondani. Örökérvényű igazságokkal van tele, sose lehet megunni, mindig ámulattal olvasom újra és újra. Mindig találok benne valami újat.

Szilágyi Cs. Tibor: Harakiri

A Harakiri egy huszonéves srác szeretettel, iróniával, humorral teli fájdalmas vallomása. Élete filmjét látjuk leperegni előtte, mindennapjaink Budapestjének médiájával, művészetével, ismert figuráival és helyeivel. Elkísérhetjük tripes rohamai, szerelmi mámorai, véget nem érő kezelései és magányos órái, álmai és reményei váltakozó útján, hogy aztán elbúcsúzva tőle , mehessünk haza, saját féltve őrzött paráink közé. A könyv egy a droggal szemben alulmaradt ember fájdalmas kitárulkozása, aki a halál felé vezető úton vissza akarja kapni életét, sza-badságát. Szilágyi Cs. Tibor zenélt, írt, gondolkodott és álmodott. Sokoldalú tehetség volt, ennek minden örömével és nyomorával együtt. Élt 1973- tól 2003-ig.