DaTa P értékelése

DaTa P
J. K. Rowling: Harry Potter és az azkabani fogoly

Ó, hát a lelkesedés egyelőre nem hagy alább. Ennyi kalandot, ennyi izgalmat! És egyszerűen döbbenetes, mennyi mindent elfelejtettem, pedig szerintem ebből a részből még a filmet is láttam sok éve, mégis sok minden meglepetésként hatott. Nagyon szerettem Lupin és Sirius figuráját, Hermione a szívem csücske, szegény Harry viszont olyan sokszor idegesít. Kicsit félve haladok viszont tovább a sorozattal, most olyan pihentető, igazán kellemes ez az egész, teljesen kikapcsol még, az első olvasáskor egyre jobban bosszankodtam, ahogyan haladtam vele, nagyon szeretném, ha most nem lenne így.

J. K. Rowling: Harry Potter és az azkabani fogoly

Harry Potter szokásos rémes vakációját tölti Dursley-éknél, ám a helyzet úgy elfajul, hogy Harry elviharzik a Privet Drive-ról. Így köt ki a Kóbor Grimbuszon, ami elviszi őt abba a világba, ahová egész nyáron vágyott. Az Abszol úton ijesztő hírek járják: az Azkabanból, a gonosz varázslókat őrző rettegett börtönből megszökött egy fogoly. A Mágiaügyi Minisztériumban tudják, hogy a veszélyes szökevény a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába tart. Harry pedig egy véletlen folytán tudomást szerez róla, hogy az illető az ő nyomát követi.