nandras értékelése

nandras
Steven Saylor: A végzet fegyvere

Az első pár fejezetnél még zavart Gordianus okoskodása és hogy állandóan visszatért a Bethesdához fűződő viszonya taglalásához, de ahogy beindult a nyomozás egyre jobban élveztem. A Római vér jobban megragadott, de azért jöhet majd a folytatás is valamikor. Közepesnél valamivel jobb, de semmi extra.

Steven Saylor: A végzet fegyvere

Egy titokzatos gyilkosság, két szökött rabszolga, öt nap a kegyetlen megtorlásig. Tíz év telt el a Római vér történései óta, és Gordianus, a nyomozó most kénytelen elhagyni szeretett városát. Az egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb római polgár, Marcus Crassus megbízásából délre utazik, hogy Baiaében nyomozzon egy politikai vonatkozásokkal is terhelt gyilkossági ügyben. A szörnyű tett elkövetésével két rabszolgát vádolnak, akik állítólag a lázadó Spartacus seregébe menekültek az igazságszolgáltatás és Crassus pusztító haragja elől. de Gordianus nem hisz a látszatnak. Nevelt fia, Eco társaságában megpróbálja felderíteni a gazdag tengerparti villák árnyékában rejtőző titkokat és a fényűzés álarca mögött megbúvó sötét hazugságokat. Az idő egyre fogy, és Gordianus számára még soha nem volt ekkora a tét. Minél előbb meg kell oldania a rejtélyt, ha nem akarja, hogy Crassus elrettentő példaként a ház mind a kilencvenkilenc rabszolgáját kegyetlenül kivégeztesse.
„Saylor a történelmet vegyíti a bűnügyi regények elemeivel, és az eredmény egy újabb lebilincselő olvasmány… Hiteles és érdekfeszítő, könyvet kapunk a Római Birodalom mindennapjairól, mely a krimik és a történelmi regények kedvelőinek egyaránt örömet szerez majd." BOOKLIST