Sárhelyi_Erika IP értékelése

Sárhelyi_Erika IP
Gradimir Smudja: Vincent és Van Gogh

Nos, még sosem értékeltem képregényt. Merthogy ez az – megrendeltem (figyelmetlen fülszövegolvasás után), aztán, mikor elmentem érte a könyvesboltba, akkor szembesültem a ténnyel. Á, mondom, két vizsga között ez is belefér – meglőttem, megsütöttem és hazavittem. Mind meg is ettem pillanatok alatt, de mostanában nem fanyalodok ilyesmire. Nekem ez könyv – de nem irodalom. A rajzok zseniálisak, tényleg, még az alapötlet sem rossz Van Gogh-ról és az ő Vincent nevű, talált macskájáról, de például a képeket kísérő buborékszövegektől a hajam égnek állt.
Úgyhogy a magam részéről maradok a betűknél, és a képregényt meghagyom a gyerkőcöknek és egyéb elvetemült egyedeknek.

Gradimir Smudja: Vincent és Van Gogh

Képzeljék el, hogy Van Gogh csupán egy szerencsétlen flótás volt, s nem egy lángeszű tehetség! Mit szólnának hozzá, ha kiderülne, hogy a festményeit más festette, és ő csupán illetéktelenül birtokolta valamennyit? Azt gondolják, feltevésünk furcsa, botrányos vagy egyenesen alaptalan? Az nem olyan biztos.Van Gogh az arles-i éjszakát járva, megmentett egyszer egy rejtélyes kismacskát, aki viszonzásul káprázatos képeket festett neki. Gradimir Smudja 1956-ban született Újvidéken. Jelenleg az olaszországi Luccában él és alkot. A Van Gogh életét bemutató kötetében briliáns módon vonultatja fel a korszak stílusjegyeit. Képregénye tisztelgés a zseniális festő életműve előtt.