fülcimpa értékelése

fülcimpa
Andrea Camilleri: Az uzsonnatolvaj

Ha a felügyelő magánéletét szeretném nyomon követni, akkor ezt A hegedű hangja előtt kellett volna olvasnom, de tudhattam én? Dehogy. Örülök, hogy egy kedves moly megismertetett Camillerivel, a fejemben majd kialakul a kronologikus képsor. A sztori újra klassz volt. Most figyeltem föl, hogy micsoda neveik vannak a zsaruknak: Kappan, Kakas, Gerle :) Aztán az egyik titkosszolgálatos törpe muki: Körte.
Az író imádja a kicsit perverz szexuális dolgokat, ez most már egyértelmű számomra.
Jöhet a következő krimi.

Andrea Camilleri: Az uzsonnatolvaj

Montalbano felügyelő nem panaszkodhat tétlenségre, mert Vigatában, e varázslatos szicíliai városkában egyszerre két gyilkosságra derül fény. Az első áldozat egy ismeretlen tunéziai holttestére egy halászbárkán bukkannak rá, majd egy vigatai kereskedő megkéselt tetemét találják meg lakóházának liftjében. A két eset között látszólag semmi összefüggés nincs.

Sciasciától tanultam: a krimi a legbecsületesebb irodalmi műfaj, mert az olvasó és az író egyenrangúak; az olvasótól ugyanolyan szellemi erőfeszítést kíván, mint a történet írójától. (Andrea Camilleri)