Ndrew értékelése

Ndrew
Karl Marx – Friedrich Engels: Kommunista kiáltvány

Egy Moldova Györggyel készített provokatívabb interjú (ahol is M.Gy. kötelező olvasmánnyá tenné a könyvet) hatására vettem meg és olvastam el: érdekes.. kár, hogy végül nem tartották be a játékszabályait az egyes országok, akik anno ezt az utat választották, mert úgy még tán sikerült is volna. Mindenesetre vannak benne nagy igazságok és sok esetben a mai társadalomra is érvényesek. Lehet, hogy tényleg kötelező olvasmánnyá kéne tenni..

Karl Marx – Friedrich Engels: Kommunista kiáltvány

…a Kommunista Kiáltvány minden sarkalatos pontját tartalmazza annak az eszmerendszernek, amelyet marxizmusnak neveznek, és mint ilyen, A fajok eredete mellett, a 19. század legjelentősebb szellemi dokumentumának számít. Marx-Engels művének köszönhetően ma már mindenki másképp gondolkodik politikáról és társadalomról… Még ennél is lényegesebb, hogy a marxizmus milliók számára vált meggyőződéssé vagy vallássá, a Kommunista Kiáltványt pedig kötelességünk egyfajta szent könyvnek tekinteni… Szinte minden mondata megszentelt írás, amelyre a vakbuzgók nemcsak hogy hivatkoznak, de cselekedeteiket is ehhez mérik, habár némelyiküknek… fogalma sincs arról, mi ennek a meggyőződésnek a forrása.