Ordi97 értékelése

Ordi97
Kertész Erzsébet: Szendrey Júlia

Annyira szépen van megfogalmazva, ahogy elmeséli.hogy egy apa árnyéka mögött élő lányból, hogyan lesz szerelmes, majd áldozat hozó asszony, aki bár férjét maga mellett szeretné tudni mégis beleegyezik ,hogy harcoljon a hazáért, és végül , aki mindent megtenne ,hogy újra élve lássa élete párját.
.. ÉS még folytathatnám, az érvelést, hogy miért gyönyörű ez a könyv.
NEKEM NAGYON TETSZETT :D

Kertész Erzsébet: Szendrey Júlia

Kertész Erzsébet regényéből egy eddig ismeretlen Júlia lép az olvasó elé. A „feleségek feleségét” komoly zene- és irodalomrajongó intézeti kislányként ismerjük meg, akit apja a megye első gavallérjához szeretne feleségül adni. Júlia azonban a szatmári megyebálon megismerkedik Petőfi Sándorral, s úgy érzi, hogy egész életében erre a találkozásra várt. A szerelem mindkettőjük szívében fellángol, s a költő alig egy hónappal a megismerkedés után feleségül kéri az elkényeztetett erdődi várkisasszonyt. Szendrey Ignác, a nagy hatalmú jószágigazgató kikosarazza a költőt, de Júlia kitart szerelme mellett, s családjával dacolva, a kitagadást is vállalva, egy évvel a szatmári megyebál után Petőfi felesége lesz. Kertész Erzsébet lebilincselő regényét kitűnően egészítik ki Keserű Ilona rajzai.