kitti_th P értékelése

kitti_th P>!

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Azt mondják, a haladás oszlatja a homályt. De sötétség mindig, mindig létezni fog. És mindig lesz a sötétségben Gonosz, mindig lesznek a sötétségben fogak és karmok, gyilkolás és vérontás. Mindig lesznek olyan lények, melyek üvöltve járják az éjt. És mi, vajákok, azért vagyunk, hogy szembeszálljunk velük.

A Kaer Morhen-i Vesemir

Az értékelés MEGLEHETŐSEN SPOILERES!

Vicces, hogy a szerintem legjobban sikerült rész a sorozat utolsó kötete lett. Ebben minden megvolt, amit az előző hét rész alatt hiányoltam: normális leírás, gördülékeny sztori, értelmes cselekményvezetés, Yennefer és Ciri mellőzése, Geralt végre azt csinálja, ami a dolga, izgalmas szörnyek és érdekes emberek.
Az alapkoncepció Geralt kardjainak ellopása, ami miatt a witchernek több feladatot is vállalnia kell, ha vissza akarja őket szerezni. Ki kell nyomoznia egy állítólagos démon által elkövetett gyilkosság-sorozatot, amiből következik a saját életének a mentése, ezért emellé betársul egy rókanő ellen nyújtott védelmi feladat is – ennek a kis epizódnak nagyon örültem, pont nemrég olvastam el képregényben –, majd Novigradban a Borsody aukciós házban elárverezik a kardokat, tehát Geralt megint hoppon marad – vicces, hogy tényleg mindenkinek lett helye végül valamilyen szinten a játékokban is; Borsodyék például egyik alapkövét képezik a Hearts of Stone-nak –, és aztán hajlandó vállalni egy király megvédését is, ami szintén bonyodalmakat szül.
A végén két nagy csattanóval zárunk: Geralt elindul Vizima felé, hogy megtörje Foltest király lányának, a striga hercegnőnek az átkát – amivel indítunk az első részben –, illetve száz évvel később Nimue eljut arra a pontra, hogy ő igenis kutatni fogja Geralt és Ciri történetét, ahogy az a hetedik részből kiderül.
Tökéletes könyv, Uroborosz mintapéldája.

2.390 Ft-tólshop.konyvmogul.hu
3.591 FtSzukits ·
3.990 Ft –10%
Könyvtár
Andrzej Sapkowski: Viharidő

Minden bonyodalom azzal kezdődik, hogy Ríviai Geralt kardjainak rejtélyes módon lába kél. Ezt követi egy démonidéző rejtélye, egy furcsa hajóút és egy meglehetősen fordulatos királyi esküvő. A régi barát, Kökörcsin szokás szerint most is Geralt „segítségére siet”, akár akarja a vaják, akár nem. Felbukkan egy varázslónő is, aki megpróbálja irányítani Geraltot, szokás szerint. És ismét akadnak olyanok, akik a vaják útjába állnak, szokás szerint.

Ez a kötet Sapkowski utolsó regénye a Vaják-világban, és a sagához csak könnyű szállal kapcsolódik, de a szerző nem okoz csalódást: ismét egyszerre szembesülünk népek sorsával és az egyes ember drámájával, de mindezt ismét olyan gazdag képzeletvilággal ötvözve és olyan humorral tálalva, ami letehetetlenné teszi a kötetet. Szokás szerint.