Eszterterka értékelése

Eszterterka>!
Karin Tidbeck: Rénszarvas-hegy és más történetek a peremlétről

Mióta elindultam ezen a weird vonalon, nem tudok leszállni róla. És Tidbeck nagyon jó választás volt szépirodalmi igényességgel megírt, különleges és izgalmas novelláival. Próbálok kitüntetett figyelmet szentelni annak, hogy az igényes SFF női szerzőit megismerjem, ez a kötet így telitalálatnak bizonyult.
Az írások közül talán a Rénszarvas-hegy, Brita üdülőfaluja, a Törpemálnalekvár és a Pyret voltak számomra a legerősebb darabok borzongató, zord északi erdőkkel körbevett helyszíneikkel, furcsa, de nagyon élénk képvilágukkal és a skandináv népi hiedelmek teremtményeivel (vagy csak ezeknek valami nagyon egyedi, Tidbeck-féle keverékével).
Újabb kedvencet avathattam, az írónőre érdemes lesz figyelnem.

2.004 Ftjoarshop.hu ·
1.980 Ft –5%
1.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Karin Tidbeck: Rénszarvas-hegy és más történetek a peremlétről

Egy díjnyertes novelláskötet Svédország legismertebb SFF szerzőjétől, aki méltó örököse Borges, Le Guin és Lovecraft munkásságának.

Egy gyermek egy konzervdobozba születik. Egy telefonközpontos a pokolban találja magát. Három nő valahol az időn túl lebeg. Meseszerű lények kísértenek csendes kis falvakat. Karin Tidbeck, a svéd szerző szürreális világaiban minden lehetséges. A kötetben található történetek nemcsak a hazájában, hanem világszerte meghódították a szépirodalmi sci-fi, a spekulatív fikció és az alternatív fantasy olvasóit, és olyan nagy írókat tudhatnak a rajongóiknak, mint Ann és Jeff VanderMeer, China Miéville vagy a néhai Ursula K. Le Guin.