Popovicsp87 P értékelése

Popovicsp87 P>!
Szélesi Sándor: Az ellopott troll

Az ellopott troll egy igen érdekes könyv.
Magyarország történetét, de tulajdonképpen a világot áthatja a mágia, léteznek táltosok, varázslók, boszorkányok (nem vagyok PC) és rengeteg különféle meselény.
Főszereplőnk Tóth Bercel, bűntetésből került a Meseőrséghez és egyik ügyét, nevezetesen a címben szereplő troll utáni nyomozását követhetjük végig, oldalán a francia csererendőrnővel.
Maga a nyomozás eléggé könnyed, de azért izgalmas és fordulatos, bár kicsit kiszámítható. Szereplőink bebarangolják Budapestet, persze az ismertebb helyszínek kaptak egy kis mágikus módosítást.
A fejezetek napokra vannak lebontva, mindegyik kapott egy alliteráló jelzőt (Pocsék péntek).
Tóth hadnagy kollégái közül ő egyedül ember, a többi varázslény. Itt egy kicsit hiányoltam a lények leírását, nem igazán tudtam, mi is az a csordásfarkas, vagy a fanyűvő.
Pár mesebeli szokást fel is lehet fedezni off.
Ami még igazán jó volt, hogy kikacsintott a valóságra, például bulvármédia a könyvben is úgy működik, mint a valóságban.
A kötet könnyed urban fantasy, nagyon olvastatja magát. Nekem hiányzott belőle a dinamika, a feszültség, az, hogy együtt tudjak nyomozni a szereplőkkel.
Ettől függetlenül ajánlom, mert kikapcsolódásnak tökéletes.

Metropolis Media, Budapest, 2019

2.790 Ft –5%
2.500 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Az ellopott troll

Tóth Bercel hadnagy legnagyobb ellensége önmaga. A kissé nyers rendőrtisztnek ami a szívén, az a száján, s ez egyáltalán nem segíti a karrierjét: ezért esik meg vele, hogy egy elbaltázott rendőri intézkedés után a belügyminiszter a Teve utcai Különleges Királyi Nyomozó Iroda Bűnügyi Főosztályára helyezi át büntetésből, ahol rajta kívül csak varázslények és varázstudók dolgoznak. A csoportot egy harmadik szintű mágus vezeti, de van a nyomozók között garabonciás, kőmorzsoló, sámán és még egy csordásfarkas is. Bercel itt sem örvend nagy népszerűségnek, és rendre a jelentéktelenebb ügyeket kapja: történetünk kezdetén például a Margit híd tövében csövező, ámde eltűnt troll nyomára kellene rábukkannia. Az ügyről azonban hamarosan kiderül, hogy egészen magas, felsőházi körökbe vezet, és a hadnagynak egy átgondolatlan húzásával sikerül az egész országot lázba hoznia lényegében pár óra alatt – ami az okostelefonok és az internet korában nem meglepő.

S ha ez nem lenne elég, a francia Police Nationale egy tisztjét is a nyakába sózzák megfigyelőnek. A magyar származású Hanga Kriszta szépasszony, és nem kis bűbájjal bír. Tóth Bercel joggal érezheti magát kényelmetlenül, amikor az exneje és tizenötéves lánya is belekeveredik az ügybe… amelybe újfent könnyen belebukhat.

Szélesi Sándor mágikus krimije a magyar népmesei hagyományokra épít, ezzel együtt modern, humoros és végtelenül könnyed.