bartok_brigitta P értékelése

bartok_brigitta P>!
Ed McDonald: Hollóvér

Az első kötet nem volt a szívem csücske, így bevallom, hogy nagyon nehezen sikerült magam rávenni arra, hogy folytassam a trilógiát. Nem bánom, hogy pihentettem a dolgot, mert úgy gondolom, hogy a történet leülepedésével megszabadultam a korábban született előítéleteimtől. További pozitívum, hogy az író nem közvetlenül az első könyv cselekménye után veszi fel a fonalat. A történet szempontjából nagyon jót tett az időugrás, és könnyebb is volt olvasóként beilleszkedni a világba.
Nem tagadhatom, a folytatást már az elejétől fogva sokkal jobban szerettem, mint az első részt. Kiforrottabb, és az információáramlás is jobban el van osztva, mint korábban. Ráadásul a főszereplő még mindig zseniális, bár még mindig nem értem az Ezabeth-féle ragaszkodást, de üsse kavics, ennek a fickónak még ezt is el tudom engedni. Galharrow nyers stílusa, szabad szája, és zordon viselkedése még a legsötétebb jelenetekbe is tud olyasmit csempészni, amitől az szórakoztatóbb lesz. Szeretem a barátaihoz, az általa választott családjához való ragaszkodását; nála szent igaz, hogy a kemény külső igenis érző szívet takar, és közben még sem megy át csöpögős, olvadozó gumicukorkupacba. Szentül remélem, hogy Valiya spoiler, mert ezt a lánykát én nagyon szeretem. Ahogyan Amairát is!
Az első könyvhöz képest a csatajelenetek is fejlődtek. Korábban bíráltam, hogy az összecsapások olyan kurtán-furcsán lettek kifejtve, de itt határozottan nem éreztem ezt a fajta darabosságot. Megfelelő elosztásban voltak a kötetben véresen komoly, és nevetségesen komikus jelenetek – utóbbiaknak néha jobban is örültem.
Összességében nagyon szerettem ezt a könyvet, és hamarosan olvasni fogom a folytatást is.

2.770 Ftjoarshop.hu ·
2.480 Ft –5%
1.500 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Ed McDonald: Hollóvér

Négy év telt el azóta, hogy a Nall-gépezet visszaverte a Mély Királyait a Kárhozatba, de a szörnyek így is tüzes esőt ontanak az égből, és más sötét erők is szervezkednek a köztársaság ellen. Új hatalom van születőben: a Fénylányként ismert, ragyogásba burkolózó szellem látomásokként jelenik meg városszerte, az őt istenítő szekta pedig egyre nagyobb erő és befolyás birtokába jut. Az eluralkodó káosz megállíthatatlan.
Galharrow és az Éjszárnyak vajmi keveset tehetnek a szekta – vagy a Névtelenek különös parancsai – ügyében, de mikor ismeretlen tettesek feltörik Szarkaláb széfjét, és nyoma vész egy rettentő hatalmú tárgynak, akkor mindent meg kell tenniük, hogy visszaszerezzék. Csakhogy ehhez válaszokra lesz szükségük, márpedig ezekért kénytelenek fejest ugrani a lidércnyomásba: a Kárhozat kellős közepébe.

Ed McDonald lehengerlő stílusban, váratlan húzásokkal bővíti ki és mélyíti el az Éjszárny veszélyekkel és pusztulással teli világát. A Hollóvér méltó folytatása 2017 egyik legjobb grimdark fantasyjének.