Navi P értékelése

Navi P>!
Brian McClellan: A birodalom vére

Brian, Brian … kicsit rózsaszín a vége, kevés halottal, bár amikor Ben közölta Ibanával, hogy elkésett, akkor azért pityeregtem egy kicsit.
Deliát jól megtéptem volna, de szerencsére Tániel és Olem is a kellő pillanatban tér vissza, Orz „alig ” játszik szerepet, pláne a könyv második felében.
Sediallal pedig nagyon kegyesen bánt a kedves író. Én azért jól megtépáztam volna, bár szerintem neki a halál is kegyes megoldás lett volna.
Kevesebb volt a harc valahogy, a történés, inkább csak meneteltek és beszéltek, metek és beszéltek (mint A Gyűrűrk Urában :D – pedig imádom).
Aki most az igazi akciókat szálította és nagyot nőtt a szememben, az Michel. Le a kalappal előtte :)

4.173 Ftjoarshop.hu ·
5.096 FtRocky ·
5.096 FtSzukits ·
Könyvtár
Brian McClellan: A birodalom vére

Ha elveszítik a háborút, az egész világ elbukik.

Közeleg a végső ütközet, ahol mindenki számít – legyen az illető kém, zsoldoskapitány vagy híres-hírhedt lőpormágus tábornok.

A danízok rátették kezüket a szárazparti istenkőre, így Michel Bravisnak nincs más lehetősége, mint visszatérni Zöldtűzmélybe, hogy bármi áron megakadályozza a használatát. Nem riad vissza semmilyen eszköztől, legyen az belső ellentétek szítása az ellenség soraiban, vagy a palo népesség feltüzelése.

Ben Styke daníz inváziójának lendülete derékba törik, amikor egy szörnyű vihar szétveri a flottáját. Alig húsz Őrült Lándzsással száll partra, így kénytelen az ereje helyett az eszére hagyatkozni és mielőbb új szövetségeseket találni a belháború küszöbén álló, idegen földön.

A mágiájától megfosztott, fizikailag és lelkileg is megtört Lady Vlora Flint Szárazpart felé masírozik adrói serege élén, hogy bosszút álljon azokon, akik összeesküdtek ellene. Nem elég, hogy a szövetséges politikusok belülről gátolják erőfeszítéseit, még a hatalmas túlerővel és a danízok legnagyszerűbb tábornokával is szembe kell néznie…

A vér és lőpor istenei-trilógia fergeteges fináléjában, A Birodalom vérében Brian McClellan eposzi csatajelenetekkel, váratlan csavarokkal és dörgő ágyútűzzel búcsúzik az utánozhatatlan Lőpormágus-univerzumtól.