ftamas értékelése

ftamas>!
Tamsyn Muir: Gideon, a Kilencedik

A világ, beteg, kifordított, ugyanakkor a történet sodró, lendületes és hangulatos. Alapvetően tetszett, talán azért mert nem szokványos a terület és a gondolkodásmód. A történet amúgy egy ( megfejthetetlen ) krimi, nekromata kutatólaborban, ahol az író nyomokat helyez el, úgy hogy azzal nem megyünk semmire. Ugyanakkor a krimibe elég jelentős akció is misztikum társul, ami feldobja és különlegessé teszi. Ugyanakkor mégis több rejtélyt vártam volna. A karakterek érdekesek. Legalább is a főszereplők, de a mellékszereplők se vészesek.
Szóval, ha valaki el akar merülni a hullák és csontok világában, akkor hajrá.

3.477 Ftjoarshop.hu ·
4.246 FtSzukits ·
2.750 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Tamsyn Muir: Gideon, a Kilencedik

A Császárnak nekromanták kellenek.

A Kilencedik Ház halottidéző hercegnőjének pedig egy rettenthetetlen kardforgató.

Gideonnak van egy jó kardja, pár izgi szexlapja, meg a hócipője, ami megtelt már az élőholt rendek baromságaival.

A lovaglány ugyanis eddigi életét halottimádó apácák, csontvázszolgák és ősöreg szektások között töltötte, így bármire hajlandó lenne, hogy végre kiszabadulhasson a rendház szolgaságából és beállhasson a Dominicus naprendszer Császárának fényes seregébe. Úrnője és egyben gyermekkorának megkeserítője azonban csak egyetlen feltétellel hajlandó útjára engedni…

Harrowhark Nonagesimus, a Kilencedik Ház páratlan csontmágus boszorkánya rendkívüli küldetés előtt áll. A Császár valamennyi Ház örökösét halálos próbatételre szólította, amelyhez minden tudásukra, erejükre és ravaszságukra szükségük lesz. Na, meg egy-egy tehetséges lovagra. Amennyiben Harrow kiállja a próbát, a Feltámadás halhatatlan, nagyhatalmú szolgájává emelkedik, azonban, ha az ő képességei és bajnoka, Gideon pengéje kevésnek bizonyul, a Kilencedik Házra biztos pusztulás vár.

Persze, jól tudjuk, hogy a halál nem feltétlenül az út vége.

Tamsyn Muir új-zélandi írónő debütáló regénye a 2019-es év legnagyobb meglepetése lett a sci-fi- és fantasy-irodalomban, amely az összes nagyobb díj döntőjéig eljutott, majd elnyerte a Locus-díjat a legjobb első regénynek járó kategóriában, illetve az újonc szerzők számára alapított Crawford-díjat.