hopeless_bookworm értékelése

hopeless_bookworm>!
Robin Hobb: Az orgyilkos tanítványa

Döcögősen indult a kapcsolatom a könyvvel, mivel mindjárt az elején történik valami spoiler, ami eléggé sokkolt, ezért egy időre félre is raktam. Második nekifutásra azonban már nagyon tetszett, csak úgy faltam a lapokat. A történet tulajdonképpen Fitz visszaemlékezése arra az időre, amikor gyermekként a királyi udvarba került. Ezek az emlékek azonban elég keserűek, mivel Fitz a trónörökös törvénytelen fiaként látta meg a napvilágot. Nagyapja, a király pedig úgy dönt, hogy orgyilkost farag belőle, így állítva őt a korona szolgálatába. Fitz ezáltal naivan belecsöppen a hatalmi harcok és politikai intrikák kegyetlen világába, ahol ráeszmél, hogy bizony az ő élete is veszélyben forog. Ráadásul Fitznek van egy különleges képessége is, amit igyekszik eltitkolni a világ elől. A könyv második felére gyorsulnak fel igazán az események, nagyon izgalmas volt, ahogy kibontakozott előttünk az egész kép, és az, ahogyan Fitz igyekezett megakadályozni a végzetes katasztrófa bekövetkeztét. Persze még így is maradtak megválaszolásra váró kérdések pl. a titokzatos vörös kalózokkal és a rejtélyes szipolyozásokkal kapcsolatban. Remélem a következő részben ezekre is fény derül.

900 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Robin Hobb: Az orgyilkos tanítványa

Az ifjú Fitz Lovag herceg fattyúgyermeke, akit apja mogorva istállómestere nevel a Hercegségek királyi udvarában. A nemesek közül senki nem veszi kutyába sem, csak az intrikus Elmés király figyel fel rá, aki ráveszi, hogy titkon elsajátítsa az orgyilkosok művészetét. Mert Fitz vérében a Mesterség munkál, amelynek veszedelmes és vad mágiája segítségével a Látnokok emberemlékezet óta uralják a Hercegségek viharverte királyságát. Fitz egy olyan időben cseperedik fel, amikor barbár vörös martalócok dúlják fel a partokat és alvajárók kóborolnak a szárazföld szívében. Hamarosan a fiú megkapja első lélekpróbáló küldetését – mert Fitz veszélyt jelent ugyan a trónra… de ő lehet a királyság túlélésének kulcsa is.