A_Nagy_Levin P értékelése

A_Nagy_Levin P>!
Mark Lawrence: A lány és a csillagok

Jól indul, de aztán mégsem.
Valójában kevesebb kellene négy csillagnál, de elfogult vagyok Lawrence-szal. Kevesebb kellene, mert amit mutatott, az minden, csak nem egy jó regény. A menő kezdés után belefulladunk a kevergésbe a jég alatt, a YA-történeteket jellemző fiatal hősnő vekengésébe (és romantikus maszatolásába), a „felnőttek világa rossz, és minket is ebbe akarnak belekényszeríteni” unalmába.
Aztán a függővég ígér valamiféle feloldást, másik lehetőséget, de hát ez csak ígéret!
Szóval, ez a könyv eddig nem adja azt, amit a korábbi Lawrence-ek. Persze, voltak szórakoztató részei, de az alapkonfliktus engem nem érdekelt (és különben is, egy Jorg után miért lenne érdekes Yaz és az öccse kapcsolata?), ami pedig izgalmas, azt éppen csak elkezdte fejtegetni.

3.492 FtKönyvtündér ·
4.246 FtSzukits ·
2.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Mark Lawrence: A lány és a csillagok

A jégen, a Fekete Sziklától keletre van egy verem, amelybe a gyarlott gyermekeket vetik le.

Az Abeth végtelen jégmezein nincs helye magányos embereknek. Még együttesen is épphogy csak lehetséges életben maradni, önmagában senkinek sincs rá esélye.

Ahhoz, hogy valaki elviselhesse a hideget, hogy kibírja a több hónapig tartó éjszakát, amikor szinte maga a levegő is megfagy, különleges vérvonal kell. Ettől különbözni végzetes, a változatosság pedig veszélyt hordoz magában. Márpedig Yaz nem olyan, mint a többiek.

Ezért elszakítják mindentől: elveszik tőle a családját, a fiút, akivel élete hátralévő napjait szerette volna tölteni, és egyedül kell utat törnie egy olyan, alapjaiban különböző, rejtélyekkel és veszedelemmel teli világban, amelyről még csak nem is sejtette, hogy létezik.

Szembesül azzal, hogy az Abeth világa sokkal ősibb és furcsább, mint képzelte volna. Ráébred, hogy a gyengeségei egy másfajta erő jelei. És megtanulja, hogy miként szálljon szembe a túlélés kegyetlen törvényeivel, amelyek kezdettől fogva uralták törzsének életét.

Csak a legmélyebb sötétségben ragyognak fel a csillagok.

A hazánkban is kiemelkedő népszerűségű fantasy szerző, Mark Lawrence várva várt új regénye, A Jég könyve trilógia első kötete.