Popovicsp87 P értékelése

Popovicsp87 P>!
Raoul Renier: Acél és Oroszlán

A korai M.A.G.U.S. olvasási próbálkozásaim közül az Acél és Oroszlán tetszett a legjobban off.
Sokkal sötétebb, mint A Halál havában, és sokkal dinamikusabb, mint A renegát volt.
Ez egy igazi heist történet, ahol minden karakter lényegében feláldozható.

A szereplők közül Geor igazán jól kitalált karakter, minden képessége megvan, ami egy orgyilkosnak kell. A szerelmi szál is jobban működött off.

Két problémám volt a kötettel. Az egyik a kötelező kalandozó csapat, ami ugyan itt jobban működik, mint Wayne Chapman kötetében, mégis azt éreztem, hogy bármikor feláldozható karakterekről van szó. Georon kívül egyik sem fogott meg különösebben.
A másik az maga a stílus. Zsolt hihetetlenül választékosan fogalmazta meg a történetet, tele van alliterációval, metaforákkal és hasonlatokkal. Mégis néha elvesztem ezekben, és a fejezet második, harmadik oldalán esett le, hogy mi is az igazi történés.

Unatkozni azonban nem lehet rajta, mert minden fejezetben történik valami, néhol igazán jó megoldásokkal off.
A végét kicsit összecsapottnak véltem, ha már addig jól ment a történet, csak úgy sitty-sutty vége lesz.

Delta Vision, Budapest, 2008

1.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Raoul Renier: Acél és Oroszlán

A Quiron-tenger déli partvidékének nagy hatalma Abaszisz az abbit-acél monopoliumának köszönheti befolyását. Ynev birodalmai bármire készek hogy a gyilkosan kemény fém titkát megszerezzék. Toron boszorkánymesterei, Ifin klánja és a négy égtáj felől ide igyekvő szabadúszók azonban különös ellenféllel kerülnek szembe….