reerose értékelése

reerose>!
Szélesi Sándor: Az ellopott troll

Tóth Bercel hirtelen elég előkelő helyet szerzett magának a kedvenc magyar férfikaraktereim listáján. Ez a könyv váratlanul mellbevágott azzal, hogy abszolút az én ízlésemet hozta: humort, $@!% szar/szarkasztikus magyar valóságot, zsarusztorit, főszereplőnktől egy adag vicces bénázást, zseniális népmesei motívumokat urban fantasy köntösbe csomagolva, mindezt megfejelve egy fekete macskával. Már az első pár oldalon meg lettem véve kilóra, el is döntöttem, hogy ez a könyv nem elég ebook formátumban, ezt látni akarom papír formában is a polcomon. Ennyire nekem való volt ez a történet. Egyedül azt sajnálom, hogy még nincs folytatása, mert olvasnám tovább Bercel kalandjait!

2.638 Ftjoarshop.hu ·
2.790 Ft –5%
2.500 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Az ellopott troll

Tóth Bercel hadnagy legnagyobb ellensége önmaga. A kissé nyers rendőrtisztnek ami a szívén, az a száján, s ez egyáltalán nem segíti a karrierjét: ezért esik meg vele, hogy egy elbaltázott rendőri intézkedés után a belügyminiszter a Teve utcai Különleges Királyi Nyomozó Iroda Bűnügyi Főosztályára helyezi át büntetésből, ahol rajta kívül csak varázslények és varázstudók dolgoznak. A csoportot egy harmadik szintű mágus vezeti, de van a nyomozók között garabonciás, kőmorzsoló, sámán és még egy csordásfarkas is. Bercel itt sem örvend nagy népszerűségnek, és rendre a jelentéktelenebb ügyeket kapja: történetünk kezdetén például a Margit híd tövében csövező, ámde eltűnt troll nyomára kellene rábukkannia. Az ügyről azonban hamarosan kiderül, hogy egészen magas, felsőházi körökbe vezet, és a hadnagynak egy átgondolatlan húzásával sikerül az egész országot lázba hoznia lényegében pár óra alatt – ami az okostelefonok és az internet korában nem meglepő.

S ha ez nem lenne elég, a francia Police Nationale egy tisztjét is a nyakába sózzák megfigyelőnek. A magyar származású Hanga Kriszta szépasszony, és nem kis bűbájjal bír. Tóth Bercel joggal érezheti magát kényelmetlenül, amikor az exneje és tizenötéves lánya is belekeveredik az ügybe… amelybe újfent könnyen belebukhat.

Szélesi Sándor mágikus krimije a magyar népmesei hagyományokra épít, ezzel együtt modern, humoros és végtelenül könnyed.