pat P értékelése

pat P
Bernard Werber: A hangyák

Basszus, ez tényleg hangyákról szól! És ezek mekkora arcok! Van ugyan benne egy emberes történet-vonulat, azzal bekúszik némi filozofálás meg fantasztikusság, de alapvetően a hangyák életéről tudhatunk meg egy csomó dolgot. (Remélem, a szórakoztató antropomorfizmust leszámítva reális dolgokat.) Ja, és még krimi, titkok és nyomozás is van! El nem tudtam képzelni, hogy fog itt minden mindennel összefüggeni a végén, de nagyon klasszul megoldódott az összes rejtély.
Kedves Kiadó! Hihetetlenül gonosz dolog nem kiadni a folytatásokat!

Bernard Werber: A hangyák

A rovar egy egészen más filozófia, más tér-idő, más dimenzió."
Az ember az eget kémleli, és kérdéseire gyakran fentről várja a választ. Mi lenne, ha a szokásostól eltérően tekintetünket lefelé fordítanánk?
Jonathan Wells örököl egy házat rovarkutató nagybátyjától, és a tilalom ellenére lemerészkedik a pincébe. Sejtelme sincs, milyen elképesztő titok vár rá odalent…
A belokani vöröshangyabolyból tavaszi portyára induló expedíció tagjai rejtélyes körülmények között mind elpusztulnak. Új tömegpusztító fegyvert vetettek be a törpehangyák? Miben mesterkednek az úton-útfélen lesben álló sziklaszagú harcosok? És mi célt szolgál a hangyák körében drogüzérként elhíresült holyvabogár őrizetére bízott, rejtett éléskamra a Boly legalsó emeletén? A 327-es szárnyas hím nem nyugszik. Két hűséges társával elszánt nyomozásba kezd…
A filozófiai mese, a tudományos-fantasztikus irodalom és a kalandregény elemeit mesterien ötvöző, merőben újszerű mű lélegzetelállítóan izgalmas cselekményszövéssel sodorja magával az olvasót e parányi lények lenyűgözően gazdag világába.
Bernard Werber regényíró, tudományos újságíró sok éve barangol a hangyacivilizáció labirintusában, minden zegét-zugát, minden titkát ismeri. A hangyák egy trilógia első része, melyet A hangyák napja és A hangyák forradalma című részek követnek.
Bernard Werber a világ egyik legolvasottabb kortárs francia írója, trilógiáját több mint 30 nyelvre fordították le és 6 millió példányban kelt el.