Dshai értékelése

Dshai>!
Andrzej Sapkowski: A tó úrnője

Végigolvastam a sorozatot egyhuzamban. Az elején nem igazán tudtam beleélni magam, mert a novellák nem az én műfajom. Aztán fokozatosan a novellákból valódi könyv, valódi összefüggő történet lett, ahogy jöttek az újabb kötetek. Megszerettem a főszereplőket, drukkoltam nekik.
Érdekes volt, hogy a szláv mitológia volt a sorozat alapja. Azért az utolsó kötet már talán túlságosan vegyítette a hagyományos germán-kelta mitológiával is. Azt hiszem jobban élveztem a tisztán szláv változatot.
Kicsit sajnáltam, hogy legalábbis számomra nem elég alaposan lett elvarrva néhány szál, miközben olyan sok szereplőnek megismerhettük a jövőjét.
Összességében élveztem a sorozatot. Kicsit kár, hogy vége. Különösen, hogy Ciri története, inkább csak most kezdődhetne.

2.890 Ftshop.konyvmogul.hu ·
4.490 Ft –10%
7.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Andrzej Sapkowski: A tó úrnője

Cirilla, a cintrai trónörökös a Fecske-toronyban eltűnik saját világáról, és olyan útra indul, ahová sem védelmezője, a fehér hajú vaják, sem mentora, a fekete hajú varázslónő nem követheti. Olyan útra, amelynek a végén a végzet várja – az a végzet, amelyről már oly sok látomás kísértette. Minden a helyére kerül, a kígyó a saját farkába harap, valami véget ér, és valami elkezdődik…
A Vaják-saga befejező kötetében Sapkowski még magához képest is elképesztő bravúrral ábrázol nagyszabású háborút és ugyanakkor az egyes ember drámai sorsát. Képzeletének és érzékletes leírásainak hatására megelevenednek előttünk az országok, városok és falvak, a tőle megszokott nézőpontváltások pedig gondoskodnak róla, hogy a sorsszőtte történet végét a lehető legalaposabb, legmélyebb módon kapjuk meg.