reerose értékelése

reerose>!
Sarah J. Maas: The Assassin's Blade – Az orgyilkos pengéje és más történetek

Őszintén szólva nem sok kedvem volt ehhez a könyvhöz, de ki akartam pipálni mindent a Sarah J Maas listán, és már csak ez hiányzott. Nem azért nem volt hozzá kedvem, mert rosszakat hallottam volna róla, hanem mert előzménysztori, és előre tudtam a végét… ami ráadásul nem épp pozitív… Azonban a 4 csillag nem csak ennek szól.
Celaena amúgy is kb a legkevésbé szimpatikus főhősnő SJM-től, itt meg ráadásul még nagyon fiatal, nagyképű, totál elviselhetetlen. Sam nem szerepelt annyit, hogy véleményt tudjak alkotni róla. Kettejük kapcsolata meg egyáltalán nem olyan volt, amilyenre számítottam, kb állandóan veszekedtek. Fura ezt úgy befogadni, hogy az Üvegtrón sorozatot már olvastam, és ott Celaena nem éppen így emlékszik vissza Samre…
Összességében nem volt rossz ez a könyv, SJM elég olvasmányosan ír, de szerintem nem sok szükség volt erre a kiegészítő kötetre. Mindent megtudhattunk Celaena itt ábrázolt múltjáról a sorozat későbbi részeiből is.

2.974 Ftálomgyár könyvesboltok ·
3.499 Ft –15%
2.500 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Sarah J. Maas: The Assassin's Blade – Az orgyilkos pengéje és más történetek

Celaena Adarlan legfélelmetesebb orgyilkosa.

Az orgyilkosok törvényei szerint teljes engedelmességgel tartozik mesterének, de ő senkire sem hallgat, és csak társában, Samben bízik.
Celaena öt kockázatos küldetésre indul távoli szigetekre és ellenséges sivatagokba, ahol a rabszolgák felszabadításáért küzd, és egyben elégtételt akar venni a kegyetlen királyon. Ám eközben megszegi mestere, Arobynn parancsait, egy ilyen árulásért pedig elképzelhetetlenül súlyos büntetés jár…
Fedezd fel az öntörvényű hősnő sötét és izgalmas világát, és tudd meg öt fordulatos előzménytörténetben, hogyan kezdődött az Üvegtrón-sorozat legendája!

„A legjobban az tetszett, ahogyan a történetek összefonódnak és eggyé válnak.” – Alice

„Legalább olyan jó, mint a Harry Potter vagy a Csontváros. Fordulatos, akciódús fantasy, hiteles karakterekkel.” – Shanelle

„A könyv nem öt, hanem tízmillió csillagot érdemel.” – Adithi