reerose értékelése

reerose>!
Andrzej Sapkowski: Az utolsó kívánság

Nem épp ilyenre számítottam, de összességében nagyon tetszett a könyv!
Azt hittem, regény lesz, ehelyett novellákat kaptam, ráadásul nekem az se volt világos, hogy hogyan is vannak időrendben ezek a novellák, de a filmsorozatból ez az érzés ismerős volt már.

Tetszett nagyon a hangulat, hogy volt benne bőven humor, mégis egy komor fantasy világot ismerhettem meg. Nagyon jól eltalálta ezt az író! Geralt karaktere is szimpatikus volt, ahogy Nenneke és Kökörcsin is. Meglepett a sok meseátdolgozás, Aranyhaj, Hófehérke, Szépség és a szörny, mind megjelentek újragondolva.
Biztos, hogy folytatni fogom majd a sorozatot, olvasmányos volt ez a rész, és tényleg csak a kezdeteket ismerhettem meg, miközben sejtette a későbbi történéseket az író. Megvan a feszültség és a kíváncsiság, hogy úristen mi lesz.

2.817 Ftjoarshop.hu ·
1.990 FtBook and Walk
1.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Andrzej Sapkowski: Az utolsó kívánság

Sapkowski magával ragadja a képzeleted!

Később azt beszélték, a férfi északról érkezett, a Kötélverők kapuján keresztül. Bár nem volt idős, a haja szinte teljesen fehér volt. Amikor levetette köpenyét, kiderült, hogy a vállán egy szíjon kard függ. Nem volt ebben semmi szokatlan, Vizimában szinte mindenki fegyverrel járt, de azért senki sem hordott pallost a hátán, mint valami íjat vagy tegezt. A fehér hajút a királyi felhívás vezette a városba; a Vizima lakosait gyötrő striga visszaváltozásáért járó háromezer oren jutalom. Ilyen idők jártak. Régen csak a farkasok üvöltöttek az erdőkben, mostanra mindenféle mocsadék elszaporodott – akárhová nézel: lidércek, strigák, ocsmány hódfajzatok, baziliszkuszok, ördegek, mifenék, vilák és vízbefúltak. Ide már nem elég az egyszerű varázslat vagy nyárkaró. Ide hozzáértő kell. És a messzi Ríviából érkezett idegen épp ilyen szakember. Ő Geralt, a vaják, a mágia és a kard mestere, egy mutáns, akit arra teremtettek, hogy megőrizze a világban az erkölcsi és természeti rendet.