Allanon értékelése

Allanon>!
George R. R. Martin: Királyok csatája

Nagyon tetszett ez a rész is. Rengeteg karakterrel dolgozik az Író, akikkel kapcsolatban sokszor nem tudom hányadán állunk. Nem tudom eldönteni, hogy mennyire kedvelhető a számomra. Persze erre nagyban rátesz a folyamatos ármánykodás és árulás. Fantasy elemmel szinte alig dolgozik inkább az emberi gyarlóságra és a ki mit tesz akkor ha hatalomra jut és mire képes érte vonulatot követi és mutatja be. A karakterfejlődés és a párbeszédek viszik előre a történetet. Aki kedveli a szép megfogalmazást és a tájleírásokat, az ne várjon sokat ettől a résztől se, hiszen ilyesmivel nem vacakolt az író. Vannak azért szórakoztató karakterek és jelenetek a sok vérpancsi mellett is. A kegyetlenség sokszor felüti a fejét, pont ezért félek megkedvelni akár egyetlen karaktert is. Bár elég nagy terjedelmű, egyszerű olvasni, a rövid fejezetek és a sodró lendületű megfogalmazás miatt. Jöhet a következő rész.

3.499 FtMai-Könyv ·
2.999 Ft –5%
2.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
George R. R. Martin: Királyok csatája

Hogyan veszi fel a küzdelmet a világ másik végére száműzött királynő a szétesett és megosztott birodalom felett uralkodó gonosz démonok és gyilkosok ellen? Ki is valójában a titokzatos, álruhában rejtőző kisfiú? A Jó vagy Rossz képviselői nyerik meg végül a legöldöklőbb, legkegyetlenebb csatákat? Sikerül-e a szörnyű káoszt újra békévé varázsolni?
A Királyok csatája a vad mulatságok és véres megtorlások világába repít el bennünket. Ebben a mesében fivér fivér ellen támad, éjszakánként pedig félelmetes kísértetek suhannak át a lombok közt. A káprázatos Holdhegység sziklái közt vademberek, veszedelmes boszorkányok és méregkeverők ereszkednek le, hogy feldúlják az addig békés vidéket.
Vérfertőzés és apagyilkosság, alkímia és merénylet – e kegyetlen világ dicsőségének ára csak a vér lehet.
A Királyok csatája merész, ötletes és bámulatos képzelőerővel megalkotott regény, kápráztató szépség és határtalan bűvölet hajtja át. Hamisítatlan és felejthetetlen izgalom – elejétől a végéig.