Szilárd_Berke IP értékelése

Szilárd_Berke IP>!
Kleinheincz Csilla – Roboz Gábor (szerk.): Az év magyar science fiction és fantasynovellái 2020

Erről a kötetről alapvetően ugyanazt tudnám írni, mint az előzőről; emiatt inkább nem ismételném meg az ott leírtakat. https://moly.hu/ertekelesek/4144383
Ellenben akiket kiemelek, mert megérintettek az elbeszéléseik, és az ízlésvilágomba is belefértek: :))
* Palágyi R. László: érdemes lenne kikerekíteni ebből a felvezetésből egy regényt! Egyedi hangulat (betyárvilág + sámánok), jó megvalósítás.
* Farkas Balázs: scifi, mélabús alaphangulat garantált; számomra remekül hozta a Szárnyas fejvadász „életérzést”.
* Evellei Kata: újabb „felvezetéses” sztori. Én anno kedveltem Weinberg Vampire-köteteit, a Mage antológiában is akadt egy-egy hangulatos anyag. Nálam ezek idéződtek fel, miközben olvastam.
* Csoma-Lőrincz Tamara: és megint egy „prológus” :) – klassz ötletekkel, ígéretes stílusban kivitelezve.
Összességében ebben az antológiában (számomra) túl sok volt a társadalomkritikus hang, rátelepedett az oldalakra a mélabú, az elkeseredettség, a kilátástalanság, és jóval kevesebbet kaptam az élményfaktorból, „sztoriból” (egyedi ötletekkel nem volt gond; sőt, ez talán az egyik erőssége a kötetnek). Persze simán lehet, velem van a gond, hogy így 50 környékén több happy endre vágyom, több gondtalan szórakozásra, és ha lehet, kerülném az amúgy (is) mindenünnen szivárgó „világfájdalom” topikot. Nem azért, mert nincs helye, vagy mert nem ez a „valóság”, hanem, mert… Na, értitek úgyis. :D
A szerkesztőknek, szerzőknek ezúton is gratulálok; még ha nem is én voltam a fő célcsoport, ez attól még egy igényes, kiforrott anyag, amire remélem érdekes/érdemes lesz visszatekinteni 2050 magasságából, merthogy: tényleg „ilyen volt 2020”.

2.817 Ftjoarshop.hu ·
3.391 FtLíra ·
3.391 FtRégikönyvek.hu ·
3.392 FtRocky ·
Könyvtár

A Naprendszeren átzakatoló vonat, rendhagyó kísértetház, furcsa emberkísérlet, népi boszorkányság, nyomozás egy űrállomáson, félbehagyott teremtés és a világ helyreállítása: a tavalyelőtt indult antológiasorozat idei kötetében tizennyolc különös és izgalmas novella található ismert és új szerzőktől.