pat P értékelése

pat P>!
Huszti Gergely: Mesteralvók viadala

2021-et sikerült néhány kortárs magyar fantaszikus mű olvasásával kezdeni (meg 2020-at is azzal zárni), és szerencsére ezek nagyobb része korrekt, kellemes, vállalható olvasmány volt. A mezőny legkellemesebb darabja pedig ez a Mesteralvós kötet: nem ért ugyan fel az előző kötet 4.5 csillagos magaslataihoz, de azért szépen teljesített. Az elején ugyan nehezen kaptam el a fonalat – az előző kötetre sem emlékeztem, valamelyest stílusnehéznek is tűnt (az előző kötetet is ennyire dominálta volna annak bemutatása, hogy az író milyen kiválóan szövi a mondatokat?), de aztán megbarátkoztunk. A történet izgalmas, érdekes, a lezárása is szép. És remek arányérzékről tanúskodik a két kötetes terjedelem: az alapötlet erre nagyjából elég volt, további kötetekre már biztosan nem lett volna.
Kíváncsian követem majd az író további munkásságát.

2.464 Ftjoarshop.hu ·
2.966 FtRégikönyvek.hu ·
2.967 FtRocky ·
Könyvtár

A 2020-ban Év Gyerekkönyve Díjat kapott Mesteralvók hajnala folytatása

Miután Korhosból mágikus úton elrabolták a mesteralvók csontjait, a városokat ismét háború fenyegeti. A Márvány Horda élén Asa Zufar áll, akit egy titokzatos tanácsos is támogat. Vulgarus fejére vérdíjat tűztek, azonban a részeges cellariusnak és maroknyi csapatának meg kell találnia az élőszent földi megtestesülését, mielőtt az ellenség lelne rá. Miló egy titok nyomába ered, ami a Setét Vadkan sozóihoz vezeti a fiút. Miközben minden vágya, hogy végre hazajusson, egy átok akár örökre megakadályozhatja ebben. Admira csak most kezdi megismerni újdonsült erejét. Vajon az eszére, vagy a szívére hallgat, ha választania kell Maurice és Milán között?
A három szál összefonódik, a végső viadal elkerülhetetlen, de kinek az oldalán állnak a mesteralvók? Kiből lesz áruló, ki áldozza fel magát társaiért, és mennyit ér a barátság és a szerelem ott, ahol sötét erők uralják a világot?