Harriet P értékelése

Harriet P>!
Julia Quinn: A vikomt, aki engem szeretett

Az írónő úgy kezdi a történetet, hogy leszögezi, azért olvasunk romantikus regényeket, hogy szerelembe essünk és jellemzően a főhősbe szeretünk bele. A főhősnő pedig akkor jó, ha szívesen fogadnánk barátnőnknek. Jelentem, Julia Quinnek sikerült Anthonyt úgy megalkotnia, hogy mi olvasók is sóhajtozzunk a gyönyörtől, mikor egy-egy oldalon megjelenik a neve és Kate is olyan vagány, szeretnivaló karakter, hogy rögtön a szívembe zártam. A sorozat második részében a Bridgerton testvérek közül a rangidős Anthony elhatározza, hogy megnősül és kiszemeli magának a szezon legeslegszebb nőjét, Edwina Sheffield kisasszonyt, de a szerelem (és egy váratlan „baleset”) felülír minden tervet. Anthony és Kate roppant mulatságos helyzetekbe keverednek, de megható jelenetek is szép számmal akadnak a könyvben. Leszámítva azt, hogy az „élvhajhász” szó megszámlálhatatlan sokszor került a szemem elé, nagyon élveztem az olvasást.

1.947 Ftálomgyár könyvesboltok ·
3.490 Ft –15%
2.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Julia Quinn: A vikomt, aki engem szeretett

1814 is eseménydús szezonnak ígérkezik, de e sorok írójának véleménye szerint ez nem igaz Anthony Bridgertonra, London legkívántabb agglegényére, aki ez idáig semmi jelét nem mutatta házasulási szándékának. És az igazat megvallva, miért is mutatná? Nála jobban senki nem játssza a tökéletes élvhajhászt.
Lady Whistledown társasági lapja, 1814. április

De a pletykalap szerzője ezúttal téved. Anthony Bridgerton nemcsak hogy elszánta magát a nősülésre, de már ki is választotta magának a feleségjelöltet. Az egyetlen akadály a hölgy nővére, Kate Sheffield, a legalkalmatlankodóbb nőszemély, aki valaha londoni bálterembe tette a lábát. A tüzes intrikus megőrjíti Anthonyt elszántságával, hogy megakadályozza a házasságot. De amikor Anthony Bridgerton éjszakánként lehunyja a szemét, Kate igen erotikus álmokban jelenik meg neki. A közvélekedéssel ellentétben Kate biztosra veszi, hogy nem a megjavult szoknyavadászokból lesz a legjobb férj; Anthony Bridgerton pedig a legnagyobb élvhajhász. Kate elszántan védelmezi a férfitól húgát, de fél, hogy éppen az ő szíve sebezhető. Amikor Anthony ajka az ajkához ér, hirtelen attól tart, ő maga sem képes ellenállni ennek a megvetendő élvhajhásznak.

A herceg, és én folytatása!